Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (L) vies with Arsenal's French striker Olivier Giroud during the UEFA Champions League round of 16 1st leg football match between Arsenal and Barcelona at the Emirates Stadium in London on February 23, 2016.

A Barca egy félidőt futballozott, de így is eldöntötte a továbbjutást

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 02. 23. 22:36

Lionel Messi a hetedik meccsén már betalált Petr Cech kapujába.

A labdarúgó Bajnokok Ligájában két csúcsmérkőzést is rendeztek kedden, Torino mellett Londonra fókuszált a világ szeme, ahol az Arsenal vendége az FC Barcelona volt. Az angoloknak nem kedvezett a sorsolás, csoportmásodikként megkapták a lehető legnehezebb ellenfelet.

A hazaiknál a szokásos sérültek hiányoztak (Mikel Arteta, Santi Cazorla, Gabriel, Tomas Rosicky, Jack Wilshere), míg a katalánoknál Arda Turan játékára nem számíthatott Luis Enrique, a török futballista eltiltását töltötte.

Az első félidő nagy részében az Arsenal alakított ki veszélyesebb helyzeteket. Előbb a hetedik percben levágódott Aaaron Ramsey lövése, majd Olivier Giroud ismétlésébe is beleléptek. Negyedórával később kimaradt egy hatalmas ziccer, Hector Bellerin lövésébe beleléptek, a lecsorgó Alex Oxlade-Chamberlain elé került, ám ő a földön fekvő Marc-Andre ter Stegen kapusba bombázta a labdát.

A katalánok a játékrész végén éledeztek, a 45. percben egy keresztlabdát Daniel Alves tett középre, de Luis Suárez az ötösön belülről a kapu mellé csúsztatott. Érdekesség, hogy a Barca kaput eltaláló lövés nélkül zárta az első félidőt, erre legutóbb 2013 novemberében volt példa.

Összességében elmondható, hogy az Arsenal remekül védekezett és kontrázott, de gólt nem sikerült szerezniük. A Barcelona hiába birtokolta 71%-ban a labdát, tanácstalannak tűnt.

A második félidő egy hatalmas Neymar ziccerrel indult, a brazil Andres Iniesta indítása után betört a tizenhatoson belülre, de a kimozduló Petr Cech lábbal hárítani tudott. A 60. percben Giroud fejelt kapura, de ter Stegen elképesztő bravúrral védeni tudott.

Aktívabbak voltak a vendégek a szünet után, több lehetőséget is ki tudott alakítani. A 66. percben Lionel Messi lövését még blokkolták, majd Suárez lőtte el a labdát a kapu előtt. Öt perccel később már nem úszta meg az Arsenal, egy kontra után Neymar passzolt az argentinhoz, aki a fekvő Cech fölött a hálóba lőtt (0-1). Messi ezzel megtört egy átkot is, a hetedik meccsén először vette be a cseh hálóőr kapuját.

Pár minutummal később eldőlhetett volna minden, de Suárez közelről a kapufát találta el. A 83. percben mér tényleg eldöntötte a Barca, az egy perccel korábban beállt Mathieu Flamini elaludt, buktatta Messit, a sértett pedig nem kegyelmezett a tizenegyesnél (0-2).

Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a továbbjutás, hatalmas bravúr kellene Arsene Wenger fiaitól a visszavágón, amelyen Gerard Pique sárga lapos eltiltás miatt nem játszhat.