Liverpool's Hungarian goalkeeper Adam Bogdan watches his teammates during the English League Cup fourth round football match between Liverpool and Bournemouth at Anfield stadium in Liverpool, north west England on October 28, 2015. AFP PHOTO / PAUL ELLIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 75 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. / AFP / PAUL ELLIS

Bogdán a harmadik percben potyagólt kapott, pont nélkül maradt a Pool

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 12. 20. 16:22

Három mérkőzés óta nyeretlen Jürgen Klopp csapata.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) vasárnap kora délutáni mérkőzésén a Liverpool az újonc Watford otthonába látogatott. Simon Mignolet sérülése miatt Bogdán Ádám először szerepelt új csapatában PL-találkozón. Nem indult jól a mérkőzés, már a harmadik percben vezetett a vendéglátó.

Sajnos a magyar kapus hathatós közreműködésével. Ugyanis egy szöglet után kiejtette a labdát az ötösön belül, a leggyorsabban eszmélő Nathan Aké pedig a hálóba továbbította a játékszert (1-0).

A folytatásban is a hazaiak veszélyeztettek, sőt megduplázták az előnyüket. Troy Deeney indítása után Odion Ighalo a kapufa segítségével lőtt a hosszú alsóba (2-0).

A Liverpool gyakorlatilag az egész mérkőzésen alárendelt szerepet játszott, igazán nagy gólszerzési lehetősége nem is volt. Bogdán azért egy nagy bravúrt is bemutatott, a 65. percben Ighalo teljesen üresen lépett ki, honfitársunk tökéletes reflexmozdulattal kiütötte a labdát.

A hajrában a nigériai csatár végleg lezárta a mérkőzést, Deeney beadása után szezonbeli tizedik góljával kialakította a 3-0-s végeredményt.

A Watford újabb győzelmével már hetedik a tabellán, Jürgen Klopp csapata viszont a legutóbbi három mérkőzését nem tudta megnyerni.