Real Sociedad's forward Imanol Agirretxe celebrates a goal during the Spanish league football match Real Sociedad vs Atletico de Madrid at the Anoeta stadium in San Sebastian on November 9, 2014. Real Sociedad won 2-1.  AFP PHOTO/ RAFA RIVAS

Ugyanannyi gólnál tart mint Ronaldo, csapata mégis szenved

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 11. 01. 06:34

A három pont megszerzésével a Celta Vigo fellépett a dobogó legalsó fokára.

Szombat késő este a Real Sociedad – Celta Vigo találkozót rendezték a spanyol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A mérkőzés esélyese a vigói csapat volt, ugyanis az összecsapás előtt a hatodik helyen álltak a tabellán, míg a baszk gárda a 15. volt.

A szünetben ennek ellenére a hazaiaknál volt az előny, köszönhetően Imanol Agirretxe duplájának. A csatár már a nyolcadik gólját szerezte az idényben, amivel beérte Cristiano Ronaldót és csak eggyel van lemaradva Neymartól.

A lefújás után azonban mégsem örülhettek a vendéglátók, előbb Iago Aspas a második góljával kiegyenlített, majd a 89. percben Pablo Hernández megnyerte a mérkőzést a vendégeknek. Győzelmének köszönhetően a Celta fellépett a dobogó legalsó fokára.

Eredmény – La Liga, 10. forduló

Real Sociedad – Celta Vigo 2-3 (2-1)
Gólszerző: Agirretxe (11., 37.) illetve Iago Aspas (17., 56.), P. Hernández (89.)