A City nyerte a szuperrangadót

Manchester City - Chelsea (Array)

Már az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) második fordulójában óriási rangadót rendeztek. A bajnoki címvédő Chelsea látogatott a tavalyi ezüstérmes Manchester City csapatához. A londoniak döntetlennel kezdtek hazai pályán, míg a City magabiztosan nyert Birminghamben, a West Brom ellen.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Hatalmas elánnal kezdett a hazai gárda, már az első percben Agüero lőtt a kapusba, a kipattanót Navas mellé lőtte. Az első negyedóra végén megint az argentin villant, de Begovic nagy bravúrral védte a bal alsóba tartó lövést. A 31. percig bírta a Chelsea. Agüero öt védő közül lőtt 14 méterről a kapuba (1-0).

A második játékrészben első felében nem sok minden történt. A londoniak a 70. percben közel álltak az egyenlítéshez, de Hazard próbálkozását védte Hart. Az utolsó tíz percben pedig minden eldőlt. Előbb egy szöglet után Kompany öt méterről fejelt a bal alsóba (2-0), majd a 85. percben Fernandinho 13 méterről bombázott a jobb sarokba (3-0).

A City két forduló után száz százalékos, még Jose Mourinho csapata egy ponttal szerénykedik.