Az Európa Liga negyedik selejtezőkörében folytathatja a fehérvári csapat.

Eredmény – Bajnokok Ligája-selejtező, harmadik forduló, visszavágó

BATE Borisov – Videoton FC 1-0 (0-0) (összesítésben: 2-1)

Borisov, Borisov Arena, Játékvezető: Kenn Hanssen (dán)

BATE: Chernik – Zhavnercik, Dubra , Milunovic , Mladenovic – Aleksievich (Yablonski 65.), Nikolic – Gordeichuk, Karnitski (Baga 75.), Volodko – Rodionov (Signevich 88.)
Videoton: Danilovic – Szolnoki, Vínicius, Lang, Maréval (Fejes 50.) – Trebotic, Luijckx – Gyurcsó (Pátkai 61.), Kovács (Soumah 74.), Oliveira – Ivanovski

Gólszerző: Nikolic (82.)
Sárga lap: Aleksievich (15.) illetve Luijckx (35.)
Piros lap: Luijkcx (59.)

94. PERC: Vége! 1-0-ra kikapott a Videoton, és kiesett.

93. PERC: Egy szép összjáték után Nikolic lőtt, Danilovic szögletre ütötte a próbálkozást.

90. PERC: Négy perc ráadást jelez a negyedik játékvezető. Amennyiben a Vidi találna egy gólt, jöhetne a hosszabítás.

88. PERC: A hazaiak legjobbja, Rodionov jön le, helyette Signevich az utolsó percekre.

86. PERC: Ivanovski harcolt ki egy szabadrúgás, de a tizenhatos vonaláig is alig jutott el a labda.

82. PERC: GÓL! Nemanja Nikolic góljával 1-0! Az ötös sarkáról fejelt Szolnoki melett az alsóba.

80. PERC: Oliveirát könyökölték le, Hanssen sípja néma maradt.

75. PERC: Változtat a BATE is. Karnitski helyet Baga.

74. PERC: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja Casoni. Kovács helyett Soumah az utolsó bő negyed órára.

72. PERC: Danilovic!!! Volodko néhány centiméterről gurított kapufa, de megint védeni tudott a fehérvári portás.

70. PERC: Pátkai emelt be középre egy szabadrúgást, de simán felszabadítottak a védők.

67. PERC: Zhavnercik átlövése a kapufán csattant, Danilovic már verve volt.

65. PERC: A sárga lapos Aleksievich helyett Yablonski a pályán.

64. PERC: Zhavnercik adott be a jobb oldalról teljsen üresen, a védőjét megelőző Volodko lyukat rúgott szerencsére.

61. PERC: Rögtön reagál Casoni, Gyurcsó helyett Pátkai a folytatásban.

59. PERC: Emberhátrányba kerül a Videoton! Luijckx a bíró orra előtt rúgta fel ellenfelét, amiért megkapta a második sárgáját.

57. PERC: Újabb ngyszerű blokk, ezúttal Vínicius részéről. Gordeichuk bombájába lépett bele a középhátvéd.

54. PERC: Szépen hozta fel a labdát a Vidi, de Luijckx felszabadít.

50. PERC: Maréval sérülése súlyosnak tűnik, Fejes a folytatásban.

47. PERC: Gyurcsó remekül tekert a kapu előterébe, de Ivanovski néhány centiméterrel lemaradt a labdáról.

46. PERC: Elkezdődött a második játékrész, gól kell a fehérvári csapatnak a továbbjutáshoz. Egyik mester sem változtatott a szünetben.

Véget ért az első félidő, jelen állás szerint a fehérorosz csapat áll továbbjutásra.

45. PERC: Gordeichuk szép egyéni akció után lőtt, Danilovic magabiztosan védett.

43. PERC: Kovács szlalomozott szépen a hazaik között, majd Gyurcsóhoz passzolt. A szélső levitte az alapvonalhoz, ott azonban két védő szerelte.

40. PERC: A kontrákra építő Vidi eddig még a kaput sem találta el, így nehéz lesz továbbjutni.

38. PERC: Karnitski próbálkozott egy átlövéssel, de a jócskán mellé trafált.

37. PERC: Ivanovski szerzett labdát a hazai térfél közepén, kitette Marévalnak, de a centerezés nagyon pontatlan volt.

35. PERC: Luijckx vágta fél ellenfelét a középpályán, jogos a sárga.

31. PERC: Ez meleg volt! A középre tett labdáról Rodionov centikkel maradt le.

29. PERC: Ivanovski talán először ért labdához, rögtön el is lőtte harmincról, jócskán mellé.

28. PERC: Nikolic pontrugás után Rodionov csúsztatott kapura, Danilovic látványos vetődéssel mentett.

24. PERC: Rodionov és Danilovic ütközött, a fehérvári kapust ápolni kelett, de tudta folytatni a játékot.

21. PERC: Hatalmas Danilovic védés! Az ötös sarkáról Gordeichuk lőhetett üresen, a szerb kapus nagyot fogott lábbal.

20. PERC: Ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást Gyurcsó, a jól középre ívelt labdát kifejelték a hazaiak.

18. PERC: Maréval buktatta Rodionovot, a szabadot Mladenovic rögtön kapura lőtte, Danilovic simán védett.

15. PERC: Kováccsal szemben volt szabálytalan Aleksievich, villant is a meccs első sárgája.

12. PERC: Szolnoki indítása hosszú volt, de Aleksievich beleért, így sarokrúgással jöhetett a Videoton. Chernik kiütötte a beadott labdát, a második beadás után Luijckx fejelt fölé.

10. PERC: A BATE birtokolja többet a labdát, de nem tud helyzetet kialakítani a vendégek kapuja előtt.

7. PERC: Trebotic dobta ki a szélre a játékszert Marévalnak, a balhatvéd beadása azonban csak a fehérorosz gárda belső védeit találta magát.

4. PERC: Volodko rúgta fel Szolnokit, a térfél közepéről jöhetett a magyar csapat. A pontrúgás után nem alakult ki veszély Chernik kapuja előtt.

2. PERC: Szolnokit fűzte be nagyon az egyik hazai játékos. A szabadrúgás veszélyes volt, de szerencsére sikerült kivágni a labdát.

1. PERC: A tiszta fehérben játszó Videoton kezdte a mérkőzést, a hazaiak kék mezben.

Előzetes

Múlt hét kedden 1-1-es döntetlenre végzett egymással a Videoton és a BATE Borisov. A magyar bajnok a hétvégén Diósgyőrben drámai mérkőzésen megszerezte első sikerét a bajnokságban. Reméljük ez erőt ad a futballistáknak, és Bernard Casoni edzőnek.

A Vidi háza táján nincs minden rendben, de a francia edző bizakodó a visszavágó előtt. A gárda nélkülözni kényszerül egyik legjobbját, Juhász Rolandot, aki az odavágón sérült meg. Amennyiben a Vidi továbbjut, már csak egy körre lesz a BL-főtáblától. Amennyiben a play off-ban kiesik a fehérvári csapat, akkor is Európa Liga csoportkörébe jut.