Kádár és Lovrencsics sem tudott segíteni a Lech Poznanon

Lech Poznan (Array)

Két magyar játékos is pályára lépett a lengyel bajnoknál, de ettől még a nemzetközi szinten sokkal rutinosabb Basel simán nyert Poznanban.

Poznanban a hangulatra nem lehetett panasz
Fotó: europress

Kádárral a kezdőben lépett pályára a lengyel bajnok és bár a vezetést is a vendég Basel szerezte meg, de ezt az előnyt Thomalla révén a Poznan két perc alatt egalizálta. Kiegyenlített játék folyt a 66. percig, amikor a játékvezető kiállította a hazaiaktól Tomasz Kedziorát és büntetőt ítélt a Baselnek. A vendégek ekkor még hibáztak, de a hátralévő 24 percben bedarálták az idő közben Lovrencsics Gergővel megerősített poznaniakat, akik a hazai 3-1-es vereség következtében eléggé kilátástalan helyzetből várják a jövő heti visszavágót.

A román Steaua Bucuresti 1-1-es döntetlent játszott a vendég szerb Partizannal a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulós párharcának szerdai, első mérkőzésén.

Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, eredmények:

Szerda, bajnokok ága:
HJK (finn)–FK Asztana (kazah) 0–0
Red Bull Salzburg (osztrák)–Malmö FF (svéd) 2–0(Ulmer 51., Hinteregger 89.)
Steaua Bucuresti (román)–Partizan Beograd (szerb) 1–1 (Varela 81., ill. Vulicsevics 62.)
Celtic (skót)–Qarabag (azeri) 1–0 (Boyata 82.)
Lech Poznan (lengyel)–FC Basel (svájci) 1–3 (Thomalla 36., ill. Lang 34., Janko 77., Calla 92.)

Szerda, nem bajnok ága:
Rapid Wien (osztrák)–Ajax (holland) 2–2 (Kainz 48., Beric 76., ill. Klaasen 25., 43.)