Gálázva jutott tovább a Fradi

Ferencvaros - Go Ahead Eagles (Array)

Egy percig sem forgott veszélyben a zöld-fehér gárda továbbjutása. Akár nagyobb különbség is lehetett volna, de a lényeg, hogy simán megvan a következő kör.

Kiválóan kezdte a visszavágót a Fradi, ugyanis bő negyed óra után már 2-0 állt az eredményjelzőn az üres Groupama Arénában. Előbb Gera használta ki a tiszta lövőhelyzetet (1-0), majd Böde használta ki Cummins kapus hibáját (2-0). Busai pedig Lamah egyéni akciója után passzolt a hálóba (3-0).

A második játékrészben már nem sok izgulni való volt. Még az is belefért, hogy a belga szélső kihagyja a büntetőt. A hajrában Haraszti megszerezte első gólját zöld-fehér mezben (4-0). A ráadásban összejött a becsület gól a vendégeknek, miután Türüc tekert a bal felsőbe (4-1).

A Ferencvárosra a bosnyák Zeljeznicar vár a második fordulóban.

Eredmény – Európa Liga-selejtező, első forduló, visszavágó

Budapest, Groupama Aréna Vezeti: Bojan Pandzic (svéd)

Ferencvárosi TC – Go Ahead Eagles 4-1 (3-0)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver (Gyömbér 28.), Nalepa, Leandro, Ramírez – Busai (Hajnal 72.), Somália – Varga R. (Haraszti 79.), Gera Lamah – Böde

Go Ahead Eagles: Cummins – Nieuwpoort (Lambooij 76.), Schenk, Vriends, Teijsse – Duits (van Ewijk 72.), Rijsdijk, Türüc – Van Overbeek, Schalk (Ten Den 59.), Wolters

Gólszerző: Gera (4.), Böde (20.), Busai (45.), Haraszti (88.) illetve Türüc (90+2.)

Sárga lap: Gera (84.) Hajnal (90.) illetve Nieuwpoort (51.), Teijsse (64.)

Piros lap:

90+3. PERC: Véget ért az összecsapás, a Ferencváros nagyon magabiztosan nyert 4-1-re, és lépett tovább a második körbe.

90+2. PERC: Szépít a holland gárda. Türüc cselezgetett, majd tizenhatról a bal felsőbe tekert. 4-1!

90.PERC: A játékvezető 3 perc ráadást jelez, majd Hajnal kap sárgát. Böde megszerezhette volna második gólját is, de nem tudott túljárni Cummins eszén.

88. PERC: 4-0!!!!!! Böde tálalt Haraszti elé, akinek nem túl erős lövése valahogy becsorgott a kapus kezei mellett.

84. PERC: Haraszti remek labdát kapott Bödétől, de hosszan vette át, így odaért a kapus. Gera sárgát kapott a szabálytalansága után.

82. PERC: Már nagyon edzőmeccs szaga van az összecsapásnak. Mindkét csapat a végét várja már.

79. PERC: Véget ért a nagy csere-bere. Varga helyén Haraszti Zsolt az utolsó szűk 15 percre.

76. PERC: Az utolsó változtatás a Go Ahead Eagles csapatánál. Nieuwpoort helyét Lambooij foglalja el.

72. PERC: Második cseréjét is kihasználja Thomas Doll. Busai helyett Hajnal Tamás a pályán. A vendégek is változtatnak, Duits helyett van Ewijk.

67. PERC: Mekkora védés! Teijsse ollózott, Leandro pedig menteni akart, de nagy igyekezetében a saját kapuja felé továbbította a labdát. Dibusz hatalmas bravúrral szögletre ütötte a játékszert. A sarokrúgás már veszélytelen volt.

64. PERC: TIZENEGYES!! Teijsse kezezett, de Lamah a kapu mellé lőtte a büntetőt. Kár érte.

61. PERC: Kiváló összjáték után Lamah adott be, Böde pedig Ibrahimovic-féle gólt akart rúgni. A levegőben sarokkal akarta a kapuba tenni a labdát, de Cumminsban elakadt.

59. PERC: Jön az első csere a vendégeknél. Schalk helyett Ten Den a folytatásban.

56. PERC: Remekül játszotta végig a támadást a Fradi, de Varga lövése elment a hosszú alsó mellett.

Sajnos eldőlni látszik az MTK találkozója. Az 51. percben már 3-1-re vezet az újvidéki gárda.

51. PERC: Itt a meccs első sárgája. Nieuwpoort vágta fel Lamah-t, jogos a lap.

49. PERC: Ott a negyedik, de hiába! Busai és Böde az üres kapuig játszották, de a harmadik gól szerzője már lesen tartózkodott.

46. PERC: Elkezdődött a második félidő. Egyik mester sem változtatott.

Véget ért az első 45 perc! Nagyon simán vezet 3-0-ra az FTC, innen már nem lehet elbukni a továbbjutást.

45+2. PERC: Tizenegyest reklamálnak a hollandok, szerencsére a bíró nem vette észre, hogy a lövés után kézre pattant a játékszer.

45. PERC: 3-0!!!!!! Lamah nagyszerűen cselezgetett, majd visszagurította a labdát. Busai már csak a kapuba helyezett.

Sajnos kiesésre áll az MTK. 2-1-re vezet a Vojvodina!

40. PERC: Nalepa fejelt 12 méterről, a kapus könnyedén védett.

39. PERC: Varga Roland nagyon él! Szépen húzott középre, de lövését blokkolták a védők.

37. PERC: Lamah sarkazása után Ramirez centerezett, de Varga fejese mellé szállt.

33. PERC: Szépen építette fel a támadást a friss Szuperkupa-győztes, de Ramirez beadását lehúzta Cummins kapus.

28. PERC: Kényszerű csere! Dilaver nem tudja folytatni, Gyömbér a folytatásban.

27. PERC: Az első veszélyes holland lövés, de Dibusz rajta volt.

25. PERC: Egyelőre semmi nem utal arra, hogy veszélyben lenne a zöld-fehérek továbbjutása. Uralja az összecsapást  Doll csapata.

20. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓL! 2-0! A kapust megzavarta Busai, aki így odarúgta a labdát Bödéhez, ő pedig az alsó sarokba gurított.

Közben Újvidéken egyenlített a hazai csapat! Vojvodina – MTK 1-1!

17. PERC: Lamah lövése után jött a szöglet, amely sajnos nem tartogatott veszélyt.

A stadionon kívűl is fantasztikus hangulatot teremtenek a szimpatizánsok.

12. PERC: Uralja a mérkőzést a hazai csapat. A vendégek még nem jutottak el Dibusz kapujáig.

9. PERC: Dilavert kell ápolni miután ütközött az egyik holland játékossal.

Közben megszerezte a vezetést az MTK is! Marek Strestik góljával Vojvodina – MTK 0-1!

4. PERC: GÓÓÓÓÓÓL!!! Vezet a Ferencváros! Varga szépen készítette le a labdát Gerának, aki 14 méterről a kapus lába mellett a hálóba lőtt. Nagyszerű kezdés! 1-0!

2. PERC: Már vezethetne is a hazai csapat, Busai lódult meg szépen, de a rövid sarok mellé lőtt.

1. PERC: Elkezdődött a találkozó. Fehérben a Fradi, narancssárgában a vendégek.

Köszöntjük olvasóinkat, perceken belül kezdődik az ütközet.

ELŐZETES

Egy hete Hollandiában 1-1-es döntetlent ért el Thomas Doll csapata. Akkor nem sikerült megtartani a korán megszerzett előnyt, de a Fradi így is megnyerhette volna a mérkőzést.

Vasárnap begyűjtötte története ötödik Szuperkupa győzelmét a fővárosi gárda, miután egy órát emberhátrányban játszott a Videoton ellen, de így is 3-0-ra nyert.

A Groupama Aréna félelmetes hangulatát most nem élvezhetjük, ugyanis a tavalyi Rijeka elleni selejtezőben történt szurkolói rendbontás miatt zárt kapuk mögött rendezik a találkozót.