Zidane fia negatív hősből pozitív lett

Luca Zidane (Array)

Luca Zidane az U17-es labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében kóstolta meg a két végletet.

A francia válogatott a belgák ellen jutott be a kontinenstorna döntőjébe, de hogy? A gallok kapuját az a Luca Zidane védte, aki a francia aranylabdás, Zinedine Zidane gyermeke. A hosszabbítást követően is 1-1-re állt mérkőzés és a szakemeberek az ő számlájára írták a franciák bekapott gólját, de ez láthatóan nem tette indiszponálttá.

Luca Zidane elég laza gyerek
Fotó: europress

A büntetőpárbajt a belgák kezdték és a kis Zidane az első és a harmadik tizenegyest is megfogta, míg a negyediket kapufára rúgta az ellenfél. Francia oldalról meglepő módon ő állt a labda mögé és most tessék figyelni, a felső kapufára “panenkázta” a büntetőt! Belehalt a szépségbe… Ellenben négy-négy kísérlet után 1-1 volt a párbaj állása, lévén a franciák sem álltak a helyzet magaslatán.

A kihagyott büntető után Luca Zidane köpött egyet a tenyerébe, visszaállt a gólvonalra és megfogta a belgák utolsó kísérletét is. A franciák beverték, így készülhetnek a németek elleni döntőre.