Folytatódott Tőzsérék kálváriája

Icardi (sampdoria, icardi)

A Sampdoria 3-1-re győzött vasárnap a Genoa ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában.

A Serie “A” egyik leginkább várt derbije minden évben a genoai rangadó. Vasárnap este a Sampdoria vendége volt a genoa, magyar érdekeltséggel, hiszen Tőzsér Dániel is a kezdőben kapott helyet. A magyar válogatottból rendre elfelejtette középpályás csapata nem túl jó előjelekkel várta a mérkőzést, hiszen a legutóbbi öt bajnokit is elvesztette. Ennél is borúsabb helyzetből startolt a Samp, ők hét zakót követően próbáltak szépíteni.

Sikerült nekik. Poli (16. perc) és Bovo (36.) öngólja révén az első félidőben megnyugtató előnyre tettek szert. Tőzsér a második félidőben a zuhanban maradt, de ez sem segített a Genoán. Ugyan Immobile a 73. percben még szépíteni tudott, de Icardi révén a 89. percben a Samp végleg eldöntötte a meccset. Ezzel a Samp lélegzetvételhez jutott, míg a Genoa tök utolsó a bajnokságban.

A mérkőzés összefoglalója

Serie A, 13. forduló:

Sampdoria-Genoa 3-1 (2-0) (Poli 16., Bovo 36. – öngól, Icardi 89. ill. Immobile 73.)