Fontos pontokat szórt el a Nápoly

A Napoli együttese 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Bologna ellen az olasz labdarúgó-bajnokságban.

Hétfőn este egy mérkőzést rendeztek a Serie A-ban, a Napoli és a Bologna a 18. fordulóban csapott össze. Már igen korán, a 14. percben vezetést szerzett a vendég együttes, Acquafresca talált be, a bekapott pedig láthatóan megfogta a Nápolyt, amely mindössze Pandev fölészálló lövését tudta felmutatni a szünetig.

Walter Mazzari legénysége a második félidőben sem nyűgözte le közönségét, a nápolyiak nem tudták feltörni a Bologna védelmét, így jobbára távoli kísérletekkel próbálkozott a csapat – eredménytelenül. A sors aztán a 71. minutumban volt kegyes a vendéglátókkal, Diego Perez ért bele kézzel Inler lövésébe a tizenhatoson belül, Cavani pedig bevágta a büntetőt.

Ettől felpörgött ugyan a Napoli játéka, azonban a Bologna lehetett bosszúsabb a lefújás után, ugyanis Marco Di Vaio két ziccert is kihagyott a hajrában, 1-1 lett a találkozó vége. A Nápoly hatodik a tabellán és négy pont a hátránya az Inter mögött, a Bologna a 16. és csak négy egységnyire van a kiesőzónától.