Messi gólt lőtt, a Barca nyerte az El Clásicót

Futó Csaba
Futó Csaba

2010. 04. 10. 23:57

Lionel Messi ismét gólt lőtt, míg a Barcelona 2-0-s madridi győzelmével átvette a vezetést a bajnokságban.

A meccs elején a taktikai párharc dominált, hosszú percekig nem alakult ki igazán nagy helyzet. Több mint félóra elteltével aztán vezetést szerzett a Barcelona, Xavi remekül ugratta ki a mélyésgből induló Lionel Messit, aki ellőtte a labdát Casillas mellett.

Fordulás után a Real ugyan próbálkozott, azonban a pálya utolsó harmadában rendkívül határozatlan volt a hazai csapat, ahogy pedig az lenni szokott ez megbosszulta magát, Pedro növelte tovább az előnyt.

A hét közben az Arsenalnak négyet lövő argentin két újabb gólt is lőhetett volna, a spanyol válogatottból is kirobbanthatalan Casillas azonban mindkétszer bravúrral védett. A hajrában még érvénytelenítették a Real gólját, így a vége 0-2 lett.