xxxx on day eleven of the Wimbledon Lawn Tennis Championships at the All England Lawn Tennis and Croquet Club at Wimbledon at Wimbledon on July 14, 2017 in London, England.

Federer átírta Wimbledon rekordkönyvét

2017. 07. 16. 16:51

Roger Federer nyolcadszor is megnyerte Wimbledont, ezzel a torna történetének rekord-győztese lett. Marin Cilic a második szett elején sírt, később ápolást kért, a harmadikra mégis összekapta magát, de Federert nem győzhette le.

Wimbledon, férfi egyes, döntő:
Roger Federer (svájci, 3.)-Marin Cilic (horvát, 7.) 6:3, 6:1, 6:4

Nyolcadszor nyert Wimbledont, ezzel már egyedül áll az örökranglista élén Roger Federer. A svájci klasszis szettveszteség nélkül játszotta végig a tornát (utoljára 41 éve csinálta ezt meg Björn Borg), növelte a Grand Slam-győzelmi rekordját, már 19-nél jár. És most ő lett az Open-korszak legidősebb bajnoka is.

Cilic csak az első néhány gémben tudott felnőni Federerhez, érződött, hogy négy órával többet teniszezett a döntőig vezető úton, az elődöntőben pedig kemény négyszettes csatát vívott Sam Querrey-vel.

A második játszma elején Federer azonnal brékelőnybe került, majd elhúzott 4-1-re. Az egyik pihenőnél Cilichez bejöttek, de nem kért ápolást, sírt, szemmel láthatóan rosszul volt, amikor újra játékidő lett, csak hosszú másodpercek után vette le a törölközőt a fejéről, hogy visszavánszorogjon a pályára.

Később Cilic ápolást is kért, csúnya vízhólyagok borították a talpát. Így, 6:3, 6:1 után várta a harmadik szettet, amit végül nagyon becsületesen lehozott. Még vezetett is 3:2-ig, de Federer egyre közelebb került a brékhez, ami 3:3-nál össze is jött. Innentől kezdve pedig csak arra figyelt a svájci, hogy hozza az adogatását.

“A karrierem során soha nem adtam fel meccset, most is megpróbáltam a legjobbamat nyújtani, de ma ez volt a maximum” – mondta később Cilic.

Federer – aki szintén könnyezett, miután meglett a meccs – a Roland Garros kihagyásával viccelődött: “Ha jót tett nekem a szünet, talán többet kellett volna kihagynom.”

Federer Cilic elleni mérlege 7-1-re javult, ám sokszor rendkívül szoros meccset játszottak, tavaly ugyanitt például két szett hátrányból győzött Federer.

Hétfőtől Federer harmadik a világranglistán, és megváltotta a jegyét az év végi, londoni teniszvébére is.