Eric Guay of Canada jumps during the men's second downhill practice of the FIS Ski Alpine World Cup at the Hahnenkamm ski run in Kitzbuehel, Austria on January 18, 2017. / AFP PHOTO / JOE KLAMAR

Másodszor lepte meg a világot vb-n a kanadai síző

2017. 02. 08. 15:12

Eric Guay nyerte szerdán a férfi szuper-óriásműlesiklást a svájci St. Moritz-ban zajló alpesisí-világbajnokságon.

A kanadai versenyző pályafutása során másodszor okozott meglepetést vb-n, ugyanis hat éve Garmisch-Partenkirchenben lesiklásban lett aranyérmes. A 35 éves Guay hosszú karrierje során mindössze öt világkupafutamon győzött, a jelenlegi szezonban pedig csupán egyszer, még tavaly decemberben, Val Gardenában állhatott dobogóra, így mostani kiugró eredménye váratlan.

Mögötte a szám olimpiai bajnoka, a nagy esélyesnek tartott Kjetil Jansrud végzett másodikként 45 százados hátránnyal. A sokáig élen álló és a szakági világkupában fölényesen vezető norvég a helyenként igencsak szűkre tűzött pálya felső és legalsó szakaszán bizonyult lassabbnak riválisánál, akinek egészen kiválóan sikerültek az ugratók, mert alig néhány tizedmásodpercet repült a levegőben.

A harmadik helyen szintén egy meglepetésember végzett, az ugyancsak kanadai Manuel Osborne-Paradis. A 32. születésnapját éppen szerdán ünneplő síző két esztendeje egyáltalán nem állt dobogón vk-versenyen, ráadásul ebben a számban ez egész pályafutása során is csak egyszer jött neki össze, még 2009-ben, igaz, akkor nyert.

A 72 főt számláló mezőny egyetlen magyar indulója, Kékesi Márton remekül síelt, egy rövid szakaszon, a legelején még Guaynél is gyorsabb volt, a pálya legvégén azonban kaput tévesztett, így kiesett. A versenyen 51-en értek célba, mert a pálya közepén egy rendkívül meredek ugrató alaposan megrostálta a mezőnyt.