Croatia's centre back Luka Cindric (L) holds the ball during the 25th IHF Men's World Championship 2017 bronze medal handball match Slovenia vs Croatia on January 28, 2017 at the Accorhotels Arena in Paris. / AFP PHOTO / Thomas SAMSON

Kézi-vb: elképesztő fordítás a bronzmérkőzésen

2017. 01. 28. 22:18

Szombat este Szlovénia és Horvátország csapott össze a franciaországi világbajnokság bronzmérkőzésén.

Marko Bezjak szerezte az összecsapás első gólját emberelőnyből, Domagoj Duvnjak már az első percben kiállíttatta magát lerántás miatt.

Zsinórban három gólt szereztek a horvátok, így átvették a vezetést (3-5), Manuel Strlek kétszer is lerohanás után köszönt be.

Marko Mamic megpattanó lövése után először vezettek néggyel Zeljko Babic tanítványai a 20. percben.

Luka Cindric 4. gólja után lett 12-18, a túloldalon Jure Dolenec köszönt be, 13-18-as eredménnyel fordultak a csapatok.

Ivan Stevanovic remekelt a horvát kapuban a második játékrész elején, ziccereket hárított, így nem tudott felzárkózni a szlovén válogatott (15-22).

A veszprémi Blaz Blagotinsek góljai után csökkent a különbség (21-26), de tíz perccel a vége előtt Cindric hűtötte le a kedélyeket (23-28).

Az 54. percben aztán háromra olvadt a horvátok előnye, majd Darko Cingesar lőtt a kapus alatt a hálóba (27-29).

Duvnjak tétova lövését sáncolták, a túloldalon Dolenec adta fel a labdát kínaira Borut Mackovseknek, 4-0-s futással riogatott a szlovén csapat.

Zlatko Horvat a lécre ejtette a labdát, Cingesar pedig kiegyenlített a szélről (29-29). Két perccel a vége előtt Luka Sebetic köszönt be, majd Blaz Janc egyenlített ismét, sőt, Mackovsek góljával már a szlovén együttes vezetett.

Duvnjak lövését blokkolták a hajrában, így elképesztő fordítás után nyert bronzérmet a szlovén kézilabda-válogatott.

Bezjak lett a mezőny legjobbja, ez volt egyébként az első szlovén medál a világbajnokságok történetében.