(161102) -- ZHUHAI , Nov. 2, 2016 (Xinhua) -- Hungary's Timea Babos returns the ball during the singles first round match against Timea Bacsinszky of Switzerland at the WTA Elite Trophy tournament in Zhuhai, south China's Guangdong Province,on Nov. 2, 2016. Timea Babos lost 0-2. (Xinhua/Lu Hanxin) (wll)

Babos Tímea megint az első fordulóban esett ki egy tornán

2017. 01. 08. 12:27

Babos Tímea búcsúzott a sydneyi keménypályás tenisztorna női versenyének első fordulójában. A világranglistán 28. magyar játékos vasárnap a WTA-rangsorban 26. Darija Kaszatkinával csapott össze, és 32 perc alatt besöpörte az első szettet. A folytatásban 3:1-re elhúzott, ám az orosz rivális magára talált, 6:4-re megfordította a második játszmát, aztán a harmadikban kétszer is elvette Babos adogatását, és 1 óra 54 perc elteltével megnyerte a meccset.

A 23 éves magyar teniszező hétfőn, a sencseni versenyen ugyancsak az első fordulóban búcsúzott.

Babos párosban is szerepel Sydneyben, Anasztaszija Pavljucsenkova oldalán. A magyar, orosz duó ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a kínai Hszü Ji-fan lesz.