Hátrányból fordítva nyert ATP-tornát az ausztrál fenegyerek

Nick Kyrgios nyerte a kemény pályás tokiói férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben 4:6, 6:3, 7:5-ra verte a belga David Goffint – számol be az atpworldtour.com.

3:3-ig fej-fej mellett haladtak a játékosok, majd Goffin brékelt, előnyét pedig meg tudta tartani, így behúzta az első szettet. A második játszmát viszonylag simán, a harmadikat pedig rövidítésben nyerte meg a 21 éves játékos, így ő vehette át a kupát.

Az ausztrál teniszező ezúttal a játékával hívta fel magára a figyelmet. Nincs ez mindig így, hiszen rengeteg botrány fűződik a nevéhez. Stan Wawrinkának, például, azt találta mondani kettejük meccsén, hogy játékostársuk, Thanasi Kokkinakis lefeküdt a barátnőjével.

ATP 500-as torna, Tokió, férfi egyes, döntő:

Kyrgios (ausztrál, 6.) – Goffin (belga, 5.) 4:6, 6:3, 7:5

A hölgyeknél a lengyel Agnieszka Radwanska nyerte meg a pekingi tenisztornát, miután a vasárnapi fináléban legyőzte a brit Konta Johannát.

A világranglista harmadik helyezettje pályafutása huszadik serlegét hódította el, a magyar származású Konta továbbra is egy tornagyőzelemnél tart.