Brazil's Gabriel Jesus (R) celebrates with Neymar Jr (C) after scoring against Ecuador during their 2018 FIFA World Cup qualifying football match between Ecuador and Brazil at the Atahualpa stadium in Quito, on September 1, 2016. / AFP PHOTO / JUAN CEVALLOS

Megszenvedtek a győzelemért a brazilok

2016. 09. 02. 07:55

A brazil labdarúgó-válogatott csütörtökön Ecuadorban lépett pályára világbajnoki selejtezőn. A hazaiak keretében ott volt a Ferencváros játékosa, Cristian Ramírez, de a 22 éves védő nem kapott játéklehetőséget.

Az első félidőben nem találtak a hálóba a csapatok, a második játékrészben is sokáig állták a sarat az ecuadoriak. Végül a 72. percben tört meg a jég, mikor Gabriel Jesust buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Neymar váltotta gólra (0–1).

Juan Carlos Paredes egy talpalásért megkapta második sárga lapját a 76. percben, így még nehezebb helyzetbe kerültek a hazaiak. A hajrában Gabriel Jesus duplázott, így a brazilok egy pontra megközelítették Ecuadort a tabellán.

Kolumbia két tizenegyest is kihagyott a sereghajtó Venezuela ellen, de így is 2-0-ra nyert James Rodríguez és Macnelly Torres góljaival.