Úszó-Eb: két arany, egy ezüst és egy bronz az utolsó napon

Parádés napot zárt a magyar válogatott a londoni vizes-Európa-bajnokságon.

Szilágyi Liliána ezüstérme jelentette az első sikert magyar szempontból. A fiatal magyar úszónő az utolsó 25 méteren átvette a vezetést a 200 pillangó döntőjében, de a benyúlásnál egy századdal megelőzte őt a német Franziska Hentke. Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyen végzett a fináléban.

Ezt követően két aranyéremnek örülhettünk, hiszen előbb Verrasztó Dávid győzedelmeskedett 400 vegyesen, majd Kapás Boglárka győzött 400 gyorson.

Verrasztó rosszul rajtolt, de ez nem szegte kedvét, folyamatosan zárkózott az élmezőnyre, majd hátúszásban az élre állt. A harmadik százon másfél testhossz volt az előnye és ezt meg is őrizte a végéig, Gyurta Gergely a negyedik helyen csapott célba ezen a távon.

Kapás úgy indult neki a 400 gyors döntőjének, hogy érmet szeretne nyerni. Nyert is, méghozzá a legfényesebbet. 4:03:47-es ideje új egyéni és országos csúcs, ez volt a magyar csapat 10. aranyérme a kontinenstornán. Ez rekord, ennyit még sosem szereztünk az Eb-k történetében.

Az utolsó döntőt 4×100 méteres vegyesúszásban rendezték. A Balog Gábor, Financsek Gábor, Cseh László, Bohus Richárd összetételű magyar váltó óriási hajrával a bronzérmet szerezte meg.

Takács Krisztián a hatodik helyen végzett az 50 méteres gyorsúszás döntőjében.

Magyarország nagy fölénnyel végzett az Európa-bajnokság éremtáblázatának élén, versenyzőink 10 aranyat, 4 ezüstöt és 5 bronzot nyertek a kontinenstornán.

A vizes-Eb összesített éremtáblázatának élén a második helyen végeztünk Nagy-Britannia mögött.