England's Andy Murray celebrates his birthday after winning the men's final match against Serbia's Novak Djokovic at the ATP Tennis Open on May 15, 2016 at the Foro Italico in Rome.  / AFP PHOTO / TIZIANA FABI

A szülinapos Murray legyőzte Djokovicot Rómában

2016. 05. 15. 21:52

A brit visszavágott az egy héttel ezelőtti madridi vereségért.

A brit Andy Murray nyerte meg a római salakpályás tenisztorna férfi versenyét, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a címvédő és világelső Novak Djokovicot.

Egy hete, a madridi fináléban Djokovic három szettben verte nála egy héttel idősebb, 29. születésnapját éppen vasárnap ünneplő riválisát, aki hétfőtől ismét második lesz az ATP-rangsorban.

Az olasz fővárosban szemerkélő esőben vívták a döntőt, és Djokovic többször is reklamált amiatt, hogy a szervezők nem állítják meg a játékot.

A skót teniszező utóbbi 14 találkozójukból a másodikat nyerte meg. Kettejük különpárharcában a 11-szeres Grand Slam-bajnok szerb vezet 23-10-re.

Az olimpiai címvédő Murray idei első, pályafutását tekintve pedig a 36. trófeáját szerezte meg.