NHL: hátrányt jelentett a hazai pálya

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 04. 23. 10:33

Mind a négy idegenben játszó csapat győzni tudott.

Magyar idő szerint szombat hajnalban négy mérkőzéssel folytatódott az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) rájátszása. Ezúttal a vendéglátóknak nem jelentett előnyt a hazai pálya, ugyanis mind a négy mérkőzésen vendég siker született. A San Jose Sharks egy harmad játék után már 2-0-ra vezetett a Los Angeles Kings otthonában, a záró felvonásra mégis 3-3-al vonultak a felek. Ott újfent a Sharks volt jobb, így bejutott a nyugati főcsoport elődöntőjébe, a 2014-es bajnok pedig kiesett.

Egymás után a második vereségét szenvedte el az alapszakaszt megnyerő Washington Capitals, így a simának induló párharcban 3-2-re felzárkózott a Philadelphia Flyers.

A New York Islanders kétszeri hosszabbítás után győzött Floridában, így összesítésben 3–2-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban. Nagyon izgalmas mérkőzésen nyert a Minnesota Wild, hosszabbítás után Dallasban 5–4-re. Az összecsapás hőse Mikko Koivu volt, aki két gólt szerzett a rendes játékidőben, majd a ráadásban ő jegyezte a minden eldöntő találatot.

Los Angeles Kings–San Jose Sharks 3–6
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4–1 a Sharks javára