Befűzte a Szolnok az oktatófilmet a BL-ben

2016. 03. 12. 20:11

A Szolnok a papírformának megfelelően fölényesen győzte le a pont nélküli Galatasarayt, ezzel továbbra is tapad az élen álló Pro Reccóra és a Jug Dubrovnikra a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hetedik fordulóját követően.

Villámrajtot vett a magyar bajnok, amely első két támadását góllal fejezte be, ezt követően azonban két emberelőnyt is kihasználatlanul hagyott. A vendégek egy távoli góllal szépítettek, de nem sokkal a szünet előtt Varga Dániel és Kis Gábor révén újabb két gyors szolnoki gól született.

A második felvonást Milan Aleksic megúszás után szerzett találata vezette fel, majd egy távoli vendégtalálat után újra a szerb klasszis volt eredményes. Két perccel a nagyszünet előtt Varga Dénes lőtt felsőléces gólt közelről.

A pihenőt követően újabb távoli török bombát csodálhatott meg a szolnoki csarnok közönsége, amely a folytatásban már saját csapatának tapsolhatott, hiszen sorozatban három hazai gól következett. A védekezéssel nem sokat törődtek a csapatok, ennek megfelelően mindkét oldalon számos nagy helyzet alakult ki, és a gólok is szép számban estek.

A záró negyedre kissé lelassult az iram, egyik csapat sem erőltette meg magát, a találkozó legszebb gólját ugyanakkor egy perccel a vége előtt a vendégek részéről Slobodan Mikic szerezte csavarásból.

Korábban az A csoportban az Eger csobbant medencébe hazai környezetben, a hevesiek szoros csatában 8-7-re verték a montenegrói Jadran Herceg Novit.

Az Eger és a Szolnok után a harmadik magyar résztvevő, az OSC is nyert a Bajnokok Ligája főcsoportos küzdelmeinek hetedik fordulójában: az újbudai gárda a belgrádi Partizant múlta felül két góllal.

Eredmények – vízilabda Bajnokok Ligája, 7. forduló

B csoport:

Szolnoki Dózsa-Közgép – Galatasaray (török) 16-7 (4-1, 3-1, 6-3, 3-2)
a magyar csapat gólszerzői: Varga Dénes 5, Aleksic 3, Varga Dániel 2, Madaras, Kis G., Mezei, Gocic, Younger, Fülöp 1-1

A-Híd OSC Újbuda – Partizan Beograd (szerb) 10-8 (2-3, 2-1, 5-2, 1-2)
a magyar csapat gólszerzői: Salamon 4, Bátori 3, Decker, Kovács, Gór-Nagy 1-1