Vízilabda: nem fért bele a válogatottnak a rossz kezdés Olaszországban

2016. 02. 23. 22:23

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női vízilabda-válogatott 10-7-re kikapott az olasz csapat vendégeként a világliga európai selejtezősorozata csoportkörének negyedik fordulójában.

A találkozó elején három góllal megléptek a hazaiak, a januárban Belgrádban Európa-bajnoki címet nyert magyar együttes Takács Orsolya révén tudott szépíteni (3-1). Keszthelyi Rita találatával felzárkózott Bíró Attila szövetségi kapitány csapata, de az első negyed végére visszaállt a háromgólos különbség (5-2). Az olaszok kétszer büntetőből, kétszer akcióból, egyszer pedig emberelőnyből voltak eredményesek.

A Novarában 500 néző előtt rendezett meccs második felvonásában az itáliaiak továbbra is rendkívül hatékonyan támadtak, és már 7-3-ra is vezettek. Magyar részről Bujka Barbara és Takács Orsolya lőtt gólt emberfórból, utóbbi akcióból is betalált.

A folytatásban Bolonyai Flóra többször is védett, a harmadik periódusban csak egy gólt kapott, csapattársai viszont egyet sem lőttek, így tovább nőtt a hátrányuk (10-5). A negyedik negyedet két találattal a vendégek nyerték, de háromgólos vereségük miatt a csoport tabelláján az olasz válogatott mögé kerültek (10-7).