Hosszú Katinka tönkreverte a mezőnyt Austinban – videó

2016. 01. 18. 06:55

100 háton viszonylag simán nyert, 200 vegyesen oktatta a mezőnyt.

Hosszú Katinka pénteken nem tudott érmet szerezni az Arena Pro Gála úszósorozat austini állomásának nyitányán, szombaton azonban már a tőle megszokott tempót diktálta: 400 vegyesen nyerni tudott, 200 háton pedig második lett.

Vasárnap, a verseny harmadik, egyben zárónapján két döntőben volt érdekelt az esti programban. Mindkettőt megnyerte.

Először a 100 hát fináléjában szállt vízbe Hosszú, itt nagyot csatázott, bő egy tizeddel volt jobb a jól hajrázó Missy Franklinnél. Fél órán belül úszta le a másik fináléját is, 200 vegyesen pedig rommá verte a mezőnyt, majdnem két másodpercet adott a második Melan Margalisnak.

Hosszú 200 vegyesen aratott győzelme:

Az austini verseny vasárnapjának érdekessége volt még a férfi 200 vegyes döntője, ahol Michael Phelps és Ryan Lochte csapott össze egymással. Lochte szinte végig vezetett, Phelps azonban az utolsó hosszon megelőzte honfitársát és végül megnyerte a számot.

Katie Ledecky 800 gyorson megdöntötte a saját világrekordját, vasárnap óta 8:06.68 a legjobb idő ezen a távon.