EBEL: drámai meccsen győzött a Fehérvár AV19

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 01. 10. 21:33

Hátrányból fordított a magyar csapat a Dornbirn ellen.

A szombati Bolzano elleni vereség után ismét hazai közönség előtt játszott a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az osztrák bajnokságban (EBEL). Az új vezetőedző, Hanu Jarvenpää még nem volt ott a kispadon, így Sille Tamás meccselt a Dornbirn ellen.

Az első harmadban egygólos előnyben volt a fehérvári gárda. A 15. percben Kovács Csaba volt eredményes emberelőnyben. Ami azért is nagy szó, mert az emberfóros szituációkkal eddig hadilábon állt a csapat. A közepső játékrész sajnos nem sikerült jól, három dornbirni gól mellett csak Kóger Dániel talált be, így húsz perccel a vége előtt 2-3 állt az eredményjelzőn.

A záró felvonásban már csak magyar gólok születtek. Ebből a válogatott Andrew Sarauer szerzett gólt, majd bő négy perccel a vége előtt Chris Francis volt eredményes, így 4-3 vezetett a székesfehérvári csapat. Azonban az utolsó másodpercig izgulni kellett, ugyanis a Dornbirn gólt szerzett, de a videózás után kiderült, hogy időn túl esett a találat.