Dávid Richárd (b) és az angol Richard Ward a futsal világbajnoki selejtezõ elsõ fordulójában játszott Magyarország - Anglia mérkõzésen a gyõri Magvassy Mihály sportcsarnokban 2015. december 11-én.
MTI Fotó: Krizsán Csaba

Fordulatos meccsen gyűrte le Angliát a válogatott

2015. 12. 11. 22:01

Az első körben az ukránoktól 7-0-s vereséget szenvedő angolok egy darabig jól tartották magukat, de a szünetig így is kétgólos hátrányba kerültek. A második játékrész elején gyorsan tovább növelték előnyüket a magyarok, 4-0 után viszont háromszor az angolok voltak eredményesek.

Szűk egy perccel a harmadik angol gól után összejött az ötödik magyar találat is, így a győzelem nem forgott veszélyben.

A szigetországiak három másodperccel a vége előtt állították be a végeredményt.

A másik pénteki találkozón az ukránok simán nyertek a belgák ellen is, ezzel a magyarokkal együtt továbbjutottak.

Eredmény – Vb-selejtező (Győr), 2 forduló:

Magyarország-Anglia 5-4 (2-0)
gólszerzők: Hosszú (16.), Németh (20.), Szeghy (21.), Rábl (25.), Klacsák (35.), illetve Cook (30.), Medina (31.), Parkes (34.), Gay (40.)