Fölényes győzelem a Győr ellen

Továbbra is hibátlan a Pick Szeged a kézilabda bajnokságban.

A népes publikum legnagyobb örömére remekül kezdett a Győr, a 20. percig vezetett. Ekkor sikerült a Picknek egyenlítenie, majd Larholm révén egy perc múlva már a vezetést is átvennie. A hajrában a Frantisek Sulc-bombáknak köszönhetően sikerült két góllal meglépni a Picknek, azonban Németh a félidő lejárta előtt Mikler kapujában talált, így meglepően szoros volt az eredmény, csak 11–10 volt a Tisza-partiaknak.

A második játékrész elején gyorsan a tudtára adta a hazaiaknak a kétszeres magyar bajnok, hogy az újoncnak nem lehet esélye, hiszen Ancsin Gábor bődületesen nagy góljainak, illetve Tatai Péter remek védéseinek köszönhetően fokozatosan nőtt a különbség. Hiába kért kétszer is időt a második játékrészben Magi Serra vezetőedző, ez sem tudott hatni, a remek ritmusban kézilabdázó Pick ekkor már úgy játszott, ahogyan minden szegedi szurkoló elvárja. A hajrában meglett a „közte tíz”, sőt az utolsó percben Gidai, majd az utolsó másodpercben Vranjes is gólt szerzett, így a meccs fölényes, 31–19-es szegedi győzelemmel zárult.