27-25-re kikaptunk a Löwen otthonában

Lejátszotta a nyári felkészülési időszak első edzőmeccsét a Pick Szeged együttese. Szerda este Németországban, a Rhein-Neckar Löwen ellen 15-12-es félidő után 27-25-re a házigazdák nyertek.

Mannheim. Kalandos körülmények között érkezett meg kedden este Németországba a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Az induláskor a Liszt Ferenc reptéren volt bombariadó, majd Frankfurtnál olyan nagy viharba került a csapat, hogy a repülőgép 1 órát körözött a német város felett. Végül csúszott az esti edzés, 20.30-tól tréningezett a magyar együttes.

Szerda délelőtt szabad programot kapott a keret, majd este egy kisvárosban kezdődött az idény első edzőmeccse, amit a Bundesliga tavalyi bronzérmese, a Rhei-Neckar Löwen ellen vívott a Szeged. Egy harmadik ligás kispacsapat csarnokában rendezték a meccset,és már elővételben elfogyott a 700 jegy, így a kezdésre csordulásig megtelt a csarnok.

Igazi kézilabda ünnep volt az összecsapás. Az idény első szegedi gólját Kekezovics Marinko szerezte, majd felváltva potyogtak a gólok. A 10. percben 4-4 volt az eredmény, a 20. percben egy találattal, 10-9-re vezetett a német gárda, a félidőben 15-12-re. Az első 30 perc alatt Ancsin Gábor pedig négyszer vette be a Löwen kapuját.

A második félidő 39. percében egyenlített a magyar csapat (18-18), azonban a játékvezetőknek köszönhetően a Löwen megint ellépett. A 51. percben 2 gólra, 25-23-ra jött fel Juan Carlos Pastor együttese. Ez a két gól különbség megmaradt a végére is.

Edzőmeccs, Mannheim, 700 néző

Rhein-Neckar Löwen-Pick Szeged 27-25 (15-15)
A szegedi gólszerzők: Parrondo 7, Ancsin 6, Balogh 3, Kekezovics 3, Zubai 2, Ilyés 2, Larholm 1, Sulc 1

A Pick Szeged szombaton 17 órakor a Temesvárt fogadja.