Murray kiesett, Sarapova Wozniackival döntőzik

andy murray (andy murray, )

Meglepetésre kiesett a pénteki negyeddöntőben a harmadik helyen kiemelt Andy Murray a 10 millió dollár összdíjazású Indian Wells-i tenisztornán.

A brit olimpiai bajnokot az argentin Juan Martin del Potro búcsúztatta, miután három szettben legyőzte riválisát. Pedig Murray kezdett jobban, hiszen az első játszmát még rövidítésben hozni tudta 7-6-ra, azonban itt elfogyott a lendülete, és könnyedén, 6-3, 6-1-re elveszítette a másik két szettet. A világelső Novak Djokovic viszont hozta a meccsét Tsonga ellen, így a szerb ott lesz a négy között, ahova korábban már bejutott Nadal és Berdych.

A nőknél két korábbi világelső, az orosz Maria Sarapova és a dán Caroline Wozniacki is sikerrel vette az elődöntőt: az orosz honfitársát, Kirilenkót győzte le, a dán pedig Kerbert, így egymás ellen döntőznek majd Indian Wellsben.