A Körmend diadalmaskodott a vasi rangadón

Nem fogták vissza magukat a csapatok az első félidőben csak, úgy záporoztak a kosarak, az első negyedben 51, a másodikban 59 pontot szerzett összesen a két fél. Ez a rohanás a jelek szerint a hazai Szombathelynek kedvezett, ugyanis a félidőben 12-vel mentek.

A harmadik tíz perc után tovább nőtt a vendéglátók előnye, így sima hazai sikerre volt kilátás, ám nem így történt. A záró felvonás második felében öles léptekkel közelített ellenfeléhez az Austin vezette Körmend, majd a végén 92-91-re nyerni tudott a több sebből vérző rivális ellen Hencsey Tamás csapata.

Szintén a padlóról állt fel a ZTE, amely Debrecenben nyerte meg a meccset az utolsó negyedben. A Jászberény bevette Pécset, a Kaposvár pedig méretes zakóba szaladt bele Szegeden.

Eredmények – férfikosárlabda NB I.
Naturtex-SZTE-Szedeák – Kaposvári KK 101-76 (22-24, 27-19, 24-16, 28-17)
legjobb dobók: Fekete 26, illetve Dunn 19

Pécsi VSK-PANNONPOWER – TOP COP Security Jászberény 75-84 (20-25, 16-22, 16-16, 23-21)
legjobb dobók: Tóth N. 19, Kovács P. 19-19, illetve Mladenovics 22

Falco-Szova KC Szombathely – Körmend 91-92 (25-26, 36-23, 15-13, 15-30)
legjobb dobók: Zagorac 26, illetve Austin 22

Factum Sport Debrecen – Zalakerámia-ZTE KK 74-79 (30-20, 19-22, 17-18, 8-19)
legjobb dobók: Stafford 23, illetve Simovic 21