Haas legyőzte a hamburgi címvédőt, Cilic lendülete tart

tommy haas (tommy haas, )

A német Tommy Haas fordított majd nyert a címvédő francia Gilles Simon ellen a hamburgi férfi tenisztornán.

A szabadkártyával induló, hazai közönség előtt szereplő Tommy Haas szetthátrányból fordítva nyert a címvédő, második helyen kiemelt francia Gilles Simon ellen az egymillió euró összdíjazású salakpályás viadalon. A 34 éves játékos 1999 után jutott el ismét a legjobb nyolc közé a német kikötővárosban.

Szintén bejutott a negyeddöntőbe a hetedik helyen rangsorolt német Florian Mayer, valamint a spanyol Albert Ramos, aki hosszúra nyúlt rövidítésben – 10-8-ig játszották -, nyerte az első szettet, majd a harmadikban bebiztosította a továbbjutást.

A horvát Marin Cilic aki a múlt héten megnyerte a hazai umagi tornát – nyerő formája Németországban is tart: az argentin Federico Delbonist győzte le a nyolcaddöntőben 6-3, 6-2-re.

Eredmény – ATP-torna, Hamburg, salak (1 millió euró)