Az Alba a 2., a Sopron jutott a felsőházba

Véget ért a férfi-kosárlabdabajnokság alapszakasza. Az utolsó körben a nagy rangadón az Albacomp legyőzte a Szolnokot.

Két kérdés maradt megválaszolatlan a zárófordulóig a férfi-kosárlabdabajnokságban. Az egyik az volt, hogy a Sopron vagy a Kaposvár jut a felsőházi rájátszásba, azaz a legjobb nyolc közé.

A Sopron kezében volt a saját sorsa, ugyanis Meszlényi Róbert együttesének elég volt győznie a Pécs ellen. Ha ez nem sikerült volna, akkor szurkolnia kellett volna azért, hogy a Kecskemét otthonában intézze el a Kaposvárt.

Nos, a Pécs még a szünetben is 37-37-re állt Sopronban, de végül alulmaradt, köszönhetően a Meszlényi-csapatok (korábban a Kecskemét is ilyen volt) legendás harmadik negyedbéli szárnyalásának. Azt 12 ponttal nyerte az SKC, így bejutott a playoffba, ahol a Falco lesz az ellenfele. A legeredményesebb játékos a sérülése után visszatérő Molnár András volt.

A Kaposvár egyébiránt végig kiélezett mérkőzést vívott egykori játékosa, Stojan Ivkovic csapata ellen, a Kecskemét csak a legvégén adta meg magát egy pontszegény mérkőzésen.

Ami a nagy rangadót illeti: a székesfehérváriak egy hónappal ezelőtt nyerni tudtak Szolnokon az elhalasztott meccsen, így az EuroChallenge sorozatban szárnyaló, és április végén négyes döntőt játszó Olajnak mindenképpen nyernie kellett a szerdai mérkőzésen ahhoz, hogy a 2. helyen végezzen.

Az első negyedben már 9 ponttal elhúzott az Albacomp, és gyakorlatilag végig kézben tartotta a meccset, egyedül a harmadik negyedben jött fel 5 pontra a Szolnok. Győztek Braniszlav Dzunics tanítványai, így ők játszhatnak a Péccsel a rájátszásban.

Nyert a Körmend, hosszabbításban győzött a remekül küzdő Debrecen otthonában a Paks, a Szeged is megverte a gyenge Zalaegerszeget.

A negyeddöntőkben Falco-Sopron, Albacomp-Pécs, Szolnok-Kecskemét és Körmend-Paks összecsapásokat rendeznek.

A 9-12. helyezett csapatok számára vége a bajnokságnak, míg a Jászberény és a Zalegerszeg páros meccset vív a bentmaradásért.

Eredmények – férfi kosárlabda-bajnokság, 24. forduló
Albacomp – Szolnoki Olaj 78-71 (24-15, 15-15, 16-19, 24-22)
A legjobb dobók: El-Amin 19, Keller 15, Simon 14, Heindlein 12, Chism 11, illetve Trotter 24, Nikolov 17, Horváth Á. 15, Báder 11
Kaposvári KK – Kecskeméti KSE 62-59 (19-17, 12-13, 14-18, 17-11)
A legjobb dobók: Raivio 22, Lekli 11, illetve Wittmann 20, Djerasimovic 15, Csorvási 11
Naturtex-SZTE Szedeák – Zalaegerszeg 91-77 (30-18, 16-15, 20-26, 25-18)
A legjobb dobók: Ivosev 24, Levy 21, Tanács 13, Kiss 12, Dukic 10, illetve Henderson 25, Whithworth 18, Gáspár 16
Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – PVSK Pannonpower 90-75 (24-12, 13-25, 31-19, 22-20)
A legjobb dobók: Molnár 22, Egemonye 20, Thomas 19, Rubin 14, illetve Ciric 27, Tóth 18, Doyne 17
Factum Sport Debrecen – Atomerőmű SE 92-101 (17-20, 12-12, 18-20, 22-27, 13-22) – hosszabbítás után
A legjobb dobók: Ingram 29, Schachtner 24, Moore 19, Szabó 18, illetve Vojvoda 26, Kovács 24, Tóth 14, Frost 13, Kámán 12
Jászberényi KSE – Fortress-Körmend 71-82 (18-27, 17-20, 16-23, 20-12)
A legjobb dobók: Dramicanin 31, Horti 11, Medve 10, illetve Townes 15, Cseh, Eilingsfeld, Németh 14-14, Ferencz 11