Nőtt az Arsenal hátránya

A Manchester United ha nehezen is, legyűrte a Boltont, a manchesteriekre legveszélyesebbnek tűnő Arsenal ugyanakkor értékes pontokat vesztett.

A listavezető Manchester United a bolgár Dimitar Berbatov hajrában szerzett góljával legyőzte a vendég Boltont a Premier League 30. fordulójának szombati játéknapján. A manchesteriek a mérkőzés utolsó negyedórájában emberhátrányban futballoztak, a Boltonnál a kapus Bogdán Ádám a cserepadon kapott helyet.

Az első félidőben alig alakulat ki helyzetek a kapuk előtt – egy mellé ment Hernandez-lövésre, és egy Van der Sar által hárított Martin Petrov-szabadrúgásra redukálódott az izgalom. Úgy tűnt, a 76. percben Evans kiállítása konzerválja az eredményt, ám a 88. percben Jussi Jaaskelainen kiejtette Nani lövését, s az épp arra sertepertélő Berbatov betalált. A United ezzel növelte előnyét, hisz az Arsenal Birminghamben nem bírt a West Bromwich Albionnal.

A londoni csapat már a 3. percben hátrányba került – Brunt szöglete után Reid fejelt a hálóba – az 58. percben viszont a visszatérését fontolgató Jens Lehmann elégedetten csettinthetett: Almunia és Squillaci addig várt a másikra, míg Odemwingie a hálóba helyezett. Tényleg szükség lesz a veterán németre. A londoniak az utolsó harminc percet azonban alaposan meghajtották, s fáradozásukat (rész)siker koronázta.

Arsavin pazar találattal szépített, majd Meite és Robin van Persie közös erővel összehozták az egyenlítő találatot. Az Arsenalnak – bár egy találkozóval kevesebbet játszott a Unitednél – a tabellán ötpontosra nőtt a hátránya a listavezetővel szemben.

Premier League, 30. forduló:
Manchester United-Bolton 1-0 (0-0)
Gól: Berbatov (88.)
Kiállítva: Evans (76., Manchester)

West Bromwich-Arsenal 2-2 (1-0)
Gól: Reid (3.), Odemwingie (58.), illetve Arsavin (70.), Van Persie (78.)

Aston Villa-Wolverhampton 0-1 (0-1)
Gól: Jarvis (38.)

Blackburn-Blackpool 2-2 (0-2)
Gól: Samba (49.), Hoilett (90.), illetve Adam (25., 29., előbbit 11-esből)

Stoke City-Newcastle United 4-0 (1-0)
Gól: Walters (29.), Pennant (47.), Higginbotham (49.), Fuller (90.)

Wigan-Birmingham City 2-1 (1-1)
Gól: Cleverley (25.), Figueroa (90.), illetve Ridgewell (6.)

Everton-Fulham 2-1 (1-0)
Gól: Coleman (36.), Saha (49.), illetve Dempsey (62.)

Az élcsoport:
1. Manchester United 63 pont (64-30), 2. Arsenal 58 (59-29, 29 mérkőzés), 3. Manchester City 53 (45-25, 29), 4. Chelsea 51 (51-24, 28), 5. Tottenham 49 (41-34, 29), 6. Liverpool 42 (39-36, 29), 7. Bolton 40 (42-41), 8. Everton 38 (38-38)