Magabiztos Lazio – videó

A rómaiak könnyedén gyűrték le a kisebb válságban lévő, új edzővel, Serse Cosmival debütáló Palermót, s ezzel visszavették a negyedik helyet az olasz táblázaton. Sculli volt az este hőse.

A Lazio-Palermo találkozó gyakorlatilag az első húsz percben eldőlt. A meccs legelején egy ordító helyzetet kihagyó Sculli a 7. percben Ledesma gyönyörű labdájával meg sem állt a kapuig, szűk negyedórával később ismét Ledesma volt a feladó, s a lesgyanús helyzetben kilépő támadó ezúttal fejjel vette be Sirigu hálóját.

A maradék 70 perc alatt a hazai csapat az előny megtartásán fáradozott, a Palermo így nyugodtan támadhatott. Félidő előtt Hernandez lövése és Pastore fejese hozta a szívbajt a hazai szurkolókra, szünet után Ilicic próbálkozott – a legnagyobb helyzetet azonban a vendéglátók hagyták ki; Ledesma újabb remek labdája után Stendardo fejelt fölé.

A győzelem nyomán a Lazio ismét negyedik, a rómaiak ráadásul két pontot hoztak a Brescia ellen hazai pályán 0-0-át játszó Napolin. A Palermo jelenleg nyolcadik.

Lazio-Palermo – összefoglaló:

Serie A, 28. forduló:
Lazio-Palermo 2-0 (2-0)
Olimpico, 32 ezer néző. Vezette: Gava
Gól: Sculli (7., 18.)
Lazio: Muslera – Scaloni, Stendardo, Biava, Radu – C.Ledesma, Matuzalem (Garrido, 90.) – Zarate, Hernanes (Bresciano, 77.), Sculli (Gonzalez, 52.) – Floccari.
Palermo: Sirigu – Munoz, Bovo, Andelkovics (Liverani, 46.) – Cassani, Ilicic (Acquah, 77.), Nocerino, Migliaccio, Balzaretti – Pastore – Hernandez (Paolucci, 68.).

Az élcsoport:
1. Milan 61 pont (50-20), 2. Inter 56 (54-31), 3. Napoli 53 (41-25), 4. Lazio 51 (35-23), 5. Udinese 50 (50-30), 6. Roma 46 (43-39), 7. Juventus 41 (41-35), 8. Palermo 40 (44-45)