Pakson kikapott a Ferencváros

Bár kétszer egyenlített, mégis vereséget szenvedett Pakson a Ferencváros a labdarúgó NB I 16. fordulójának keddi zárómérkőzésén.

A mély, felázott pályán nem alakulhatott ki folyamatos játék, az első félidőben a mezőnyben gyűrték egymást a felek, a 45 perc alatt talán ha két kapura lövés történt.

A folytatásra alaposan feljavult mindkét csapat játéka, Vayer gólja megadta az alaphangot. Kiváló 45 percet produkáltak a csapatok, amelyet megérdemelten nyert meg a Paks.

A találkozót eredetileg szombaton rendezték volna, de a pálya talaja miatt keddre halasztották az összecsapást.

Monicomp Liga, 16. forduló:
Paks-Ferencváros 3-2 (0-0)
Paks, 2000 néző. Vezette: Andó-Szabó
Gól: Vayer (48.), Böde (79.), Montvai (86.), illetve Maróti (54.), Miljkovics (85.)
Paks: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Fiola, Csehi – Sifter, Sipeki – Bartha (Szabó J., 73.), Böde, Vayer (Magasföldi, 90.) – Kiss T. (Montvai, 67.)
Ferencváros: Haber – Balog Z., Dragóner, Rodenbücher – Rósa D., Maróti, Józsi (Morales, 74.), Andrezinho – Schembri, Heinz, Miljkovics

Az élcsoport:
1. Videoton 36 pont (33-16), 2. ZTE 29 (30-23), 3. Kaposvár 29 (26-20), 4. Ferencváros 28 (29-23), 5. DVSC 28 (30-22), 6. Paks 28 (28-22), 7. Pápa 23 (26-28)

Góllövőlista
14 gólos: Alves (Videoton)
9 gólos: Oláh (Kaposvár)
8 gólos: Ferenczi (Vasas), Schembri (Ferencváros), Tököli (Kecskemét)
7 gólos: Marics (Pápa), Rajcomar (ZTE), Rajczi (Újpest)
6 gólos: Böde (Paks), Czvitkovics (DVSC), Montvai (Paks), Tischler (MTK), Tisza (Újpest)