Világbajnok lett a kétgyermekes anyuka

Csay Renáta simán nyerte a női kajak egyesek versenyét a Banyolesben zajló maratoni kajak-kenu világbajnokságon.

A kétgyermekes Csay Renáta fölényes győzelmet aratott, s ezzel pályafutása hetedik világbajnoki aranyát gyűjtötte be, egyesben a másodikat. A szám másik magyar indulója, Horváth Lilla kilencedik lett a 18 fős mezőnyben, amely 25,6 kilométert teljesített.

A korosztályos páros küzdelmekben két elsőséget is szereztek a magyarok a szombati versenynapon: az ifjúságiaknál a kajakos Ceiner Benjamin, Noé Bálint duó és a kenus Bodonyi András, Viola Viktor kettős is megnyerte versenyét. K-2-ben a Kiszli Vanda, Fenyvesi Réka egység második, a Dobos Ferenc, Nyemcsók Máté páros harmadik lett.

A hazai szövetség tájékoztatása alapján a felnőtteknél az éremesélyesnek tartott kenus Györe Attila feladta versenyét és a férfi kajakosoknál sem került magyar a dobogóra.