A MU nem bírt Geráékkal

A büntetőt hibázó bajnoki ezüstérmes pontokat hagyott a londoni Craven Cottage stadionban, a Fulham ugyanis 2-2-re végzett a manchesteriekkel. Gera Zoltán csupán perceket kapott.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, s a 11. percben Berbatov passzát bombagóllal értékesítő Scholes máris gólt ünnepelhetett. A vendéglátók csak az első félórát követően veszélyeztették Van der Sar kapuját, ekkor Etuhu lövésénél remekelt a holland.

A kiegyenlítetté váló harcban az 57. percben siker koronázta a londoniak próbálkozásait. Ekkor Zamora adott be jobbról, s az érkező Simon Davies 13 méterről a kapuba talált. A bekapott gól felpaprikázta a „vörös ördögöket”, a 67. perc tájékán Berbatov két ziccert is eltékozolt, majd Alex Ferguson Giggset és Owent is bevetette.

Az újabb vendégtalálat azonban egy harmadik csere, jelesül Nani nevéhez fűződött; a szélső jobboldali ívelésébe ugyanis Hangeland olyan szerencsétlenül ért bele, hogy azzal kapusát, Stockdale-t is megtévesztette.

A portugál két perccel később bebiztosíthatta volna a vendégek győzelmét, ám Duff kezezését követően kihagyta büntetőjét – az öngól másik főszereplője, a Duff ívelése után a kapuba fejelő Hangeland viszont a 89. percben jóvátette hibáját. A 92. percben Gera Zoltán is lehetőséget kapott.

A nap másik bajnokiján a Manchesterben egy hete 3-0-ra kikapó Newcastle United kiütéses, hatgólos győzelmet aratott a vendég Aston Villa felett.

Premier League, 2. forduló:

Fulham-Manchester United 2-2 (0-1)
Craven Cottage, 25 643 néző. Vezette: Walton
Gól: Davies (57.), Hangeland (89.), illetve Scholes (11.), Hangeland (öngól, 84.)
Fulham: Stockdale – Konchesky, Pantsil, Hangeland, Hughes – Duff, Murphy (Greening 81.), Etuhu, Dempsey (Dembele, 61.) – Davies (Gera, 92.), Zamora
MU: Van der Sar – Evra, Vidics, O’Shea, Evans – Pak (Nani, 67), Scholes, Fletcher, Valencia (Giggs, 74) – Berbatov, Hernandez (Owen, 75)

Newcastle United-Aston Villa 6-0 (3-0)
Gól: Barton (12.), Nolan (31., 87.), Carroll (34., 67., 93.)

Az élcsoport:
1. Chelsea 6 pont (12-0), 2. Arsenal 4 (7-1), 3. Manchester United 4 (5-2), 4. Bolton 4 (3-1), 5. Birmingham 4 (4-3),…8. Newcastle 3 (6-3),…11. Aston Villa 3 (3-6),…13. Fulham 2 (2-2)