Nyert a Juventus – videó

A hetek óta botladozó Juventus vasárnap a hajrában szerzett góllal hazai pályán legyőzte a bennmaradásért küzdő Atalantát. A Serie A 31. fordulójában nyert a Fiorentina és a Napoli, ám értékes pontokat vesztett a Sampdoria.

Az eredmények olykor sikerülnek, a játékon azonban még van javítanivaló. Az egykor szebb napokat látott Atalantát fogadó, s hullámvölgyekből kisebb válságokba lavírozó Juventus elégedett lehet – hisz sikerült otthon tartani a három pontot.

A torinói helyzetről mindent elmond, hogy az elvakultabb szurkolóknak otthont adó déli karéj üresen tátongott, az ultrák inkább a stadionon kívül demonstráltak. A csapkodó és sok helyzetet eredményező találkozón egy Trezeguet-lesgólt követően a védjegyének számító felső sarkos szabadrúgásból Del Piero szerzett vezetést, ám az egykor a Juvét erősítő, s az elszundikáló torinói védők között kiugró Nicola Amoruso még a szünet előtt egyenlített.

Juventus-Atalanta – Del Piero gólja:

Szünet után is felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Padoin ravasz próbálkozással kezdett, majd Trezeguet elől szabadított fel Garics György. A franciát váltó Amauri első labdaérintéséből vezetést szerezhetett volna, a brazil azonban hibázott, akárcsak az első félidőben megsérülő Diegót váltó Giovinco; a győzelmet végül a végig kifütyült Felipe Melo szerezte meg, a labdaszerző középpályás Del Piero beívelése után fejelt Consigli kapujába.

A Juventus egyelőre hatodik, a Cataniát kínkeservesen legyűrő Napoli csupán jobb gólkülönbsége miatt előzi meg. A szintén BL-indulást jogosító helyre hajtó Sampdoria hiába vezetett és játszott jobban mint a Cagliari, egy védelmi megingás következtében két pontot vesztett.

Fiorentina-Udinese – Gilardino gólja:

A szintén kiismerhetetlenül teljesítő Fiorentina pazar napot fogva ki 4-1-re kiütötte az Udinesét.

serie a, 31. forduló

Fiorentina-Udinese 4-1 (1-1)
Artemio Franchi, 26 ezer néző. Vezette: Gava
Gól: Vargas (36.), Gilardino (55.), Santana (68.) Jovetic (84.), ill. Pepe (41.)
Fiorentina: S. Frey – Comotto, Kröldrup, Felipe, Gobbi – Santana, C. Zanetti (Donadel, 57.), Montolivo, Vargas (De Silvestri, 46.) – Jovetic – Gilardino (Keirrison, 76.)
Udinese: Handanovic – Isla (Cuadrado, 73.), Ferronetti, Zapata, Lukovic (Pasquale, 66.) – Sammarco (Badu, 87.), Inler, Asamoah – Sanchez, Di Natale, Pepe

Juventus-Atalanta 2-1 (1-1)
Olimpico, 22 ezer néző. Vezette: Gervasoni
Gól: Del Piero (30.), Felipe Melo (82.), ill. Amoruso (45.)
Juventus: Manninger – Zebina, Legrottaglie, F. Cannavaro, Grosso – Candreva (Felipe Melo, 58.), Sissoko, Marchisio – Diego (Giovinco, 35.) – Trezeguet (Amauri, 71.), Del Piero
Atalanta: Consigli – Garics, Bianco, T. Manfredini, Peluso (Volpi, 84.) – Ferreira Pinto (Ceravolo, 87.), Padoin, De Ascentis, Valdes – Amoruso, Tiribocchi

Livorno-Bari 1-1 (0-1)
Gól: Tavano (85.), ill. Allegretti (24.)

Az élcsoport:
1. Inter 63 pont, 2. Roma 62, 3. Milan 59 (30 mérkőzés), 4. Palermo 51, 5. Napoli 48 (41-36), 6. Juventus 48 (48-44), 7. Sampdoria 48 (38-37), 8. Fiorentina 44 (43-36), 9. Genoa 44 (51-51)