Kroos megtréfálta a Bayernt – videó

A Leverkusen-Bayern versenyfutás a bajorok kölcsönjátékosán dőlt el - Kroos vezérletével a Leverkusen fordított a Mönchengladbach ellen, így a müncheniek hiába szórták meg a Herthát.

A Bundesliga 17. fordulójának szombati találkozói nem kevesebbről döntöttek, mint az őszi bajnok kilétéről – a Mönchengladbach elleni győzelem esetén a Leverkusen lehetett az első a fordulás előtt, míg egy döntetlen vagy vereség esetén akár a Herthát fogadó Bayern is megelőzhette volna a Bayert, igaz, ebben az esetben Gelsenkirchenben maradt volna a korona.

A BayArenában és az Allianz Arenában is a házigazdák kezdtek jobban. Leverkusenben egy szögletet követően a bal sarokba helyező Kroos már a 18. percben vezetést szerzett, míg a gyakorlatilag védekező középpályás nélkül, a Butt – Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber – Schweinsteiger, Pranjic – Robben, T. Müller – Gomez, Olic tizeneggyel kezdő Bayern az ismét előremerészkedő Van Buyten valamint Gomez és Robben góljaival bő félóra alatt elintézte a berlinieket.

Bayern-Hertha – gólok:

A Ruhr-vidéken a jó kezdés után megtorpanni látszott a Leverkusen, a masszív Borussia ugyanis a napokban szerződést hosszabbító holland Brouwers ballábas lövésével egyenlített, majd a szünet után előnybe került: Arango baloldali beadásába Friend belestukkolt, így lett jó a ballal a kapuba zúdító Danténak.

A Heynckes-legénység percekkel később Derdiyok lövésével egyenlített, majd Kroos a 69. percben a jobb alsó sarokba lőtte Kiessling okosan visszatett labdáját.

Leverkusen-M’gladbach – Kroos második találata:

Ekkor Münchenben a másik német reménység, Müller találatával már néggyel „mentek” a bajorok, a leverkuseni meccs alakulása viszont kedvét szegte a Bayernnek, amely a hajrát ellazsálta, s így végül 5-2-re nyert. A Bayern a legutóbbi három tétmérkőzésén legalább négy gólt ért el.

Őszi első a Leverkusen: Stefan Kiessling (MTI/EPA)

A százéves fennállását győzelemmel ünnepelte a Borussia Dortmund, a lábadozó Hajnal Tamást nélkülöző sárga-feketék az argentin Barrios fejesgóljával múlták felül a Freiburgot, sorozatban negyedik meccsükön söpörték be mindhárom pontot. A dortmundiak a tabella negyedik helyére léptek elő, pozíciójukra a Hamburg-Werder vasárnapi párharc győztese lehet veszélyes, döntetlen esetén megtartják helyüket.

A bajnok Wolfsburg egyre jobban leszakad az élmezőnytől, a VfL Frankfurtban játszott 2-2-őt, míg az egy fordulóval korábban a Bayerntől hazai pályán sima ötöst kapó Bochum Hannoverben kétgólos hátrányból köszörülte ki a csorbát.

bundesliga, 17. forduló

Leverkusen-Mönchengladbach 3-2 (1-1)
Gól: Kroos (18., 69.), Derdijok (60.), illetve Brouwers (36.), Dante (54.)

Bayern München-Hertha 5-2 (3-0)
Gól: Van Buyten (16.), Gomez (31.), Robben (33.), Müller (60.), Olic (77.), illetve Ramos (71.), Raffael (90.)

Dortmund-Freiburg 1-0 (1-0)
Gól: Barrios (19.)

Frankfurt-Wolfsburg 2-2 (1-1)
Gól: Franz (26.), Meier (79.), illetve Dzeko (37.), Josue (69.)

Hannover-Bochum 2-3 (2-0)
Gól: Schlaudraff (6., 33.), illetve Freier (51.), Epalle (54.), Fuchs (86.)

Pénteken játszották:
Schalke-Mainz 1-0 (1-0)
Gól: Farfán (12.)

Stuttgart-Hoffenheim 3-1 (1-1)
Gól: Marica (32.), Cacau (68.), Khedira (82.), ill. Maicosuel (44.)
Kiállítva: Luiz (54., Hoffenheim)

Az élcsoport:
1. Leverkusen 35 pont, 2. Schalke 34, 3. Bayern München 33, 4. Dortmund 30, 5. Werder Bremen 28 (31-14, 16 mérkőzés), 6. Hamburg 28 (32-18, 16), 7. Hoffenheim 25, 8. Wolfsburg 24 (32-32), 9. Mainz 24 (21-22), 10. Frankfurt 24 (22-24)