Loki-Levszki percről percre

Parádés első félidő a Puskás Stadionban: Varga egy okos emeléssel vezetést szerzett, majd Rudolf lőtt hatalmas bombagólt. A bolgár bajnok a fordulás után is képtelen volt bevenni a hazai kaput, jöhet a Bajnokok Ligája főtáblája.

Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, visszavágó:
DVSC-Levszki Szófia (bolgár) 2-0 (2-0)
Gól: Varga (13.), Rudolf (36.)
Összesítésben: 4-1.
Puskás Ferenc-stadion, Vezeti: Larsen (dán)
DVSC: Polekszics – Bodnár, Mészáros N., Komlósi, Leandro – Szakály P. (Dombi 58.), Varga J., Ramos, Czvitkovics (Fodor 81.) – Coulibaly, Rudolf (Oláh 89.)
Levszki: Petkov – Minev, Topuzakov, Rabeh, Benzukan – Jovov (Dimitrov 71.), Szarmov, Zé Soares, Bardon, Joaozinho (Tasevszki 60.) – Hrisztov (Ortega 76.)

93. perc: Vége, sikerült! Ünnepel a Puskás Stadion.

90. perc: Letelt a rendes játékidő, három perc lesz a ráadás.

89. perc: Utolsó Loki-csere: Rudolf le, Oláh be.

88. perc: Dimitrov lövése lecsúszott, Polekszics könnyedén védett.

Loki-Levszki percről percre 1

Felállva tapsolnak a szurkolók, zúg a “Szép volt fiúk”. Bodnár a mérkőzés legjobbja, hihetetlen mennyit dolgozik a hazatért védő.

84. perc: Fodort ugratta ki Coulibaly a bal szélen, a középre adás gyengére sikeredett.

81. perc: Czvitkovics helyére a fiatal Fodor érkezett.

Leandro tüzeli a közönséget, egyre biztosabb, hogy ősszel a Bajnokok Ligája főtábláján folytatja a Loki.

80. perc: Az első veszélyesebb bolgár szöglet, Polekszicsnek nem kellett védenie.

76. perc: Dombi kapott sárgát műesésért, ő sem játszhat a következő kupameccsen. A bolgárok utolsó cserelehetőségüket is kihasználták: Hrisztov helyén Ortega.

73. perc: A kapujából kirobbanó Petkov taglózta le Rudolfot, a magyar támadó fetreng egy ideig, majd gyorsan visszatér a pályára.

71. perc: A Jovov helyére beküldött Dimitrov első labdaérintéséből kis híján meglepte a Loki kapusát.

70. perc: Bardon ügyes testcsellel vette át a labdát, a lövését a jól helyzekdő Polekszics kiütötte.

Továbbra is nagy fölényben a Levszki, a debreceni kontrák egyre veszélyesebbek. Úgy tűnik kezdenek elkedvtelenedni a vendégek.

67.perc: Zé Soares fejelt a hosszúnál, jó két méterrel mellé.

65. perc: Hrisztov öt méterről lőtt méterekkel fölé egy jobb oldali szabadrúgás után.

62. perc: Eldönthette volna a meccset a Loki. Kár érte… Villámgyors hazai kontra, már Dombi is rálőhetné, de Vargához passzol, akinek a pocsékul kimozduló kapust sem kell már átjátszania. Sajnos az első Loki-gól szerzője túl sokat várt, visszaért Petkov.

61. perc: Sárgát kapott Varga, ki kell hagynia a következő meccset.

60. perc: A bolgárok is cseréltek, Joaozinhót Taseszvki váltotta.

58. perc: Szakály helyére Dombi Tibor érkezett. Czvitkovics áthúzódott a bal szélre, a rutinos középpályásé a jobb oldal.

56. perc: Szép bolgár kényszerítő, Bodnár szögletre mentett. A sarokrúgások továbbra is veszélytelenek.

53. perc: Pillanatokkal később Czvitkovics kapott egy könyököst, ápolás, peregnek a percek.

51. perc: Zé Soures csúnyán megtaposta Ramost, szerencsére nincs sérülés. Larsen kiosztotta a harmadik sárgát.

49. perc: Czvitkovics adott középre, Coulibalyt fogták a védők.

48. perc: A játék képe szinte semmit nem változott. Ez persze nem baj, ha megint lő a Loki két helyzetből két gólt.

46. perc: A vendégek kezdték a második félidőt. Egyelőre egyik oldalon sincsen csere.

Juhász Roland és az Anderlecht hazai pályán is ég az Olympique Lyonnal szemben. A kinti ötös után ezúttal már a szünetig hármat kaptak.

Két szépségdíjas góllal vezet a szünetben a magyar bajnok. A Levszki nagy fölényben játszik, de egy bődületes kapufát leszámítva alig volt komoly helyzete. A vendégeknek hármat kell lőniük.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Újabb bolgár szöglet, szerencsére ezek egyelőre semmi veszélyt nem okoztak. Egy perc a ráadás.

43. perc: Továbbra is rengeteg a szabálytalanság, a vendégeket megfogta a második gól, de még így is mezőnyfölényben.

Hullámzik a Puskás Stadion. A jelenleg 36 ezer férőhelyes létesítményben telt ház van. A svédek és portugálok elleni válogatott meccsre még többen látogathatnak majd ki.

Lassan letelik az első félidő. Innen már nehéz lesz elveszteni a párharcot. Hátradőlni azonban nem szabad, a svéd Kalmartól is gyors gólokat kapott a Loki.

37. perc: Ramos besárgult, de ez most senkit sem érdekel.

36. perc: Fantasztikus Rudolf-bomba!! A támadót nem támadták le a védők, ő pedig ugyanoda lőtte, ahova nem sokkal korábban Varga. (2-0)

35. perc: Újabb Levszki-ziccer, Hrisztov lövése megpattant egy védőn, centikkel kerülte el a kaput.

Labdabirtoklás: 39-61 százalék.

32. perc: Leandro az utolsó pillanatban mentett fejjel a hosszú sarkon érkező bolgár támadó elől.

30. perc: Megint Rudolf, a válogatott csatár ezúttal jócskán fölédurrantott.

29. perc: Újabb bolgár helyzet – les. A másik oldalon Rudolf kis híján kilépett egyedül, Petkov azonban érkezett, és mezőnybe bikázta a labdát.

Őrjöng a bolgárok szerb edzője, Ratko Dosztanics. A csapata gond nélkül eljut a Loki tizenhatosáig, a befejezések szerencsére nem elég pontosak.

26. perc: Hrisztov elfektetett két magyar védőt, aztán a tizenhatos vonaláról nem találta el a kaput. Nagy helyzet volt.

Egykapuzik a Levszki, ez nagyon veszélyes játék, pillanatokra tudja csak megtartani a labdát a Loki.

20. perc: Jovov lőtt egy hatalmas luftot, majd Leandro szabálytalankodott, jogos a sárga. Polekszics kiütötte a bal sarokból Jovov 26 méterről elvégzett szabadrúgását.

Többet van a labda a vendégeknél, sokkal többet támadnak, de a magyar bajnok védelme egyelőre remekül működik.

18. perc: Levszki-szöglet, az összes magyar játékos a saját tizenhatosán belül. Tisztáztak a védők.

16. perc: Bolgár szabadrúgás, szerencsére a labda az oldalhálóban.

13. perc: Vezet a Loki!!!!! Coulibaly kavart a tizenhatoson belül, megjátszotta Vargát, aki 18-ról nem erőből, hanem ésszel kilőtte a bal sarkot. (1-0)

Nekiment a Levszki az ellenfelének, némi szerencsével sikerült átvészelni a rohamokat. Rengeteg a szabálytalanság.

12. perc: Rudolf játszotta meg kicsit hosszan a tizenhatoson belül Coulibalyt. A kezdeti bolgár rohamokat túlélte a magyar bajnok.

10. perc: Coulibaly játszotta el a nagy halált, lap nem, de szabadrúgás járt érte.

9. perc: Szarmov nemcsak lőni tud, Vargát vágta fel kegyetlenül – a meccs első sárgája.

6. perc: Az ellentámadásból Coulibaly lépett be bal szélen a tizenhatoson belülre, de a francia beadását könnyedén fogta Petkov.

5. perc: Nagyon nehéz lesz, óriási kapufát lőtt jó 20 méterről Szarmov, Polekszicsnek esélye nem lett volna.

3. perc: Veszélyes bolgár támadás, szerencsére Bardont lesen találta az utolsó passz.

1. perc: A “hazai” pályán szereplő Loki kezdett. Leandro szögletét simán kifejelték a bolgár védők.

Érkeznek a főszereplők. A drukkerek között más élvonalbeli csapatok hívei is jelen vannak, így gyakori a hazai rivális együttesek éltetése is, de minden esetben a Loki biztatásával együtt.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, negyedóra múlva indul a Loki legfontosabb 90 perce ebben a szezonban. A lelátók szépen lassan kezdenek megtelni.

A bolgár fővárosban megsérült Máté Péterre, és Bernáth Csabára sem számíthat Herczeg András vezetőedző, Kiss Zoltán pedig két sárga lapja miatt nem játszhat. Leandro és Rudolf Gergely csak könnyített munkát végzett, ám ők vállalták a játékot.

A bolgároknak minimum két gólt kell lőniük, hogy bizakodhassanak. Offenzívan kezdenek, 4-5-1-es felállással.

Az első meccset ittas vezetése miatt kihagyó Rabehet visszafogadták a keretbe, a védelem közepén a marokkói kezd.