Magyarország-Kanada – percről percre

Az olimpiai bajnok, legutóbbi vb-n ezüstérmes magyar vízilabda-válogatott edzőmeccs jellegű találkozón simán verte Kanadát a római világbajnokságon.

Világbajnokság, A csoport:
Magyarország-Kanada 15-6

IV. NEGYED
Vége a mérkőzésnek, bejött a papírforma: simán nyertünk.

8. perc: nincs újabb gól, Hosnyánszky jól védekezett.

8. perc: a végére még egy kanadai emberelőny…

7. perc: Nagy Viktor hatástalanított egy ziccert.

A hajrára kissé kiengedett a magyar csapat, persze így is magabiztosan vezet a szerényebb képességű ellenfele ellen.

6. perc: Graham ötméteresből lopta közelebb Kanadát (15-6).

5. perc: fórban most nekünk sem ment a gólszerzés.

4. perc: újabb kanadai előny maradt kihasználatlanul.

4. perc: időt kért a tengerentúliak szövetségi kapitánya.

4. perc: Szívós védekezett túlságosan keményen, kiállították.

3. perc: Madaras révén tízre duzzadt a differencia (15-5).

3. perc: csak kapufáig jutottak fórban a kanadaiak.

2. perc: Biros a jobb alsó sarokba durrantott (14-5).

2. perc: Kis Gábor harcolt ki egy ötméretest.

1. perc: Ruse távolról a kapu mellé pattintott, majd a másik oldalon Kis Gábor a kapu helyett a kapus fejét találta telibe.

1. perc: Madaras úszott labdáért, és el is hozta.

III. NEGYED
8. perc: Kis Gábor két védő szorításában is betalált (13-5).

8. perc: Graham emelte át szépen Nagy Viktort (12-5).

7. perc: Kudaba távolról a jobb alsó sarokba lőtt (12-4).

7. perc: hosszú kanadai támadás, helyzet nélkül.

6. perc: Feltham tesztelte a csereként beszállt Nagy Viktort, aki átment a vizsgán, miután ujjheggyel piszkálta fölé a labdát.

6. perc: Varga II. centergóljával nőtt a különbség (12-3).

5. perc: Kiss Gergely nem sokat pepecselt, szabaddobásból egyből a bal alsó sarokba pattintotta a labdát (11-3).

3. perc: Varga Dénes büntetőből lőtt góljával 10-3 az állás.

2. perc: kimaradt az újabb magyar fór…

2. perc: második emberelőnyünket is sikerült gólra váltatni: ezúttal Hosnyánszky középről durrantott a léc alá, ezzel 9-3.

1. perc: Hoppá! Constantin-Bicari nagy gólt lőtt (8-3).

1. perc: a kanadaiak hozták el a labdát.

Gergelyt Nagy Viktor váltotta a magyarok kapujában.

II. NEGYED
Az első félidőt követően a magyar együttes jól, olykor látványosan vízilabdázva simán vezet Kanada ellen.

8. perc: Kiss Gergely lőtt a bal alsó sarokba (8-2).

7. perc: megúsztunk egy kiállítást, majd a kapufa mentett.

6. perc: egy rossz passz miatt halt el egy kanadai lefordulás.

5. perc: Hosnyánszky a félpályán túlról emelt a kapuba (7-2).

5. perc: Varga Dániel megpattant lövése után a képzeletbeli gólvonalon úszkált a labda, majd Randall kapus tisztázott.

Biros statisztikája: két lövés, két gól.

4. perc: egy újabb Gergely-védés az egyik oldalon, míg átellenben Biros emelt parádésan a bal felső sarokba (6-2).

3. perc: villámgyorsan értékesítettük az első emberelőnyünket a római világbajnokságon: Kis Gábor közelről talált be (5-2).

3. perc: Graham büntetőből 4-2-re módosította az állást.

Kiválóan és tisztán védekezik a magyar csapat, a távoli, gyengécske lövéseket pedig Gergely simán védi.

1. perc: Feltham lövését Gergely magabiztosan védte.

1. perc: Varga Dénes hozta el a labdát a ráúszásnál.

I. NEGYED
8. perc: egy újabb Randall-védéssel zárult az első negyed.

8. perc: Varga II. félig elsüllyedve a kapusba püfölte a labdát.

6. perc: Hárait a kapufa gátolta meg a gólszerzésben.

5. perc: Varga II. visszaállította a háromgólos különbséget.

4. perc: fórban szépített a rivális, jelesül Graham (3-1).

4. perc: időt kértek a kanadaiak.

4. perc: Madaras a blokk fölött a jobb felsőbe küldte a labdát (3-0). A várakozásoknak megfelelően eddig sima a meccs…

3. perc: a kanadaiak két kapufáig jutottak emberelőnyben.

3. perc: Biros pattintotta a labdát a bal alsó sarokba (2-0).

2. perc: Szívós próbálkozott, de a kapu mellé lőtt.

1. perc: Varga Dániel üresen maradt a bal szélen, nem is hibázott, így máris vezet a magyar válogatott (1-0).

1. perc: Graham nyerte az úszóversenyt a mérkőzés elején, így az észak-amerikaiak vezethették az első támadást…

A csoport másik meccsén: Németország-Dél-Afrika 14-4

A két csapat a pekingi játékok csoportkörében is összecsapott, és a magyarok 12-3-ra győztek az észak-amerikaiak ellen.