Mindkét magyar kiesett Wimbledonban

A 17. helyen kiemelt francia Amélie Mauresmo ellen egy szettet megcsípő Czink Melinda és a belga Kirsten Flipkenstől két játszmában kikapó Szávay Ágnes is az első fordulóban kiesett a wimbledoni teniszbajnokságon.

Az első, 19 percig tartó szettben a 29 éves Mauresmo valósággal átgázolt rengeteget hibázó magyar ellenfelén, így 6:1-gyel hozta azt.

A folytatásban óriásit javult Czink játéka, 2:2 után kétszer is elvette Mauresmo adogatását, így ő hiába vett ebből egyet vissza, a magyar játékos 6:4-re hozta a játszmát.

A záró felvonásra Czink kissé elfáradt, óriási ziccereket hibázott, míg Mauresmo főként kiváló első adogatásainak köszönhetően gyűjtötte a pontokat, s végül a negyedik meccslabdáját értékesítve, 89 perc alatt jutott be a legjobb 64 közé.

Czink Melinda a döntő szettre elfáradt (MTI/EPA)

A 2009-ben remekül teljesítő Czink ötödik alkalommal játszott a wimbledoni torna főtábláján, eddig csak 2006-ban élte túl az első kört.

Nem lesz magyar a 64 között

Az esélyesebb Szávay Ágnes 87 perc alatt vereséget szenvedett a világranglistán 110. belga Kirsten Flipkenstől.

A 30. helyen kiemelt magyar játékos – aki a torna előtt úgy nyilatkozott, hogy célja a legjobb nyolc közé kerülés – rendkívül gyengén játszott, rengeteg ki nem kényszerített hibát vétett. Váratlan veresége azt jelenti, hogy egyesben már a legjobb 64 között sem lesz magyar versenyző.

Az első játszmában 2:2-nél a belga hozta az első bréket, azonban Szávay visszajött, 5:4-nél két szettlabdája is volt, ám riválisa hatalmas küzdelemben ezeket hárította, ráadásul a következő játékban elvette a magyar adogatását, majd hozta a sajátját, így 7:5-el ért véget a szett 46 perc alatt.

A második játszma szörnyen indult Szávay szempontjából: pillanatok alatt elveszítette adogatását, majd Flipkens hozta a sajátját. A következő, kulcsfontosságú játékban nehéz pillanatokat élt át Szávay, de végül hozta az adogatását. A magyar játékos 4:2-nél a túlélésért szerválhatott, azonban játéka teljesen szétesett.

Szávay sok hibával játszott Flipkens ellen (MTI/EPA)

Flipkens a győzelemért adogathatott, Szávay itt még visszajött, sőt, hozta a saját szerváját is, így a belga 5:4-nél ismét a mérkőzésért állhatott az alapvonalra: 30-0 után Szávaynak breaklabdája volt, de hibázott, majd rontott egy fonákot. Először volt mérkőzéslabdája Flipkensnek, és ekkor Szávay egy újabb hosszú ütéssel elveszítette a meccset.