Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2008. 08. 30. 21:33

Az UEFA-kupa címvédője, az orosz Zenit nyerte az európai szuperkupát, miután a monacói gálameccsen legyőzte a BL-győztes Manchester Unitedet. A US Openen a hölgyek között kiesett a harmadik helyen kiemelt orosz Szvetlana Kuznyecova.

Atlétika

Golden League, Zürich
Férfiak
100 m (GL-szám):
1. Bolt (jamaicai) 9,83
2. Dix (amerikai) 9,99
3. Thompson (trinidadi) 10,09
400 m (GL-szám):
1. Wariner (amerikai) 43.82
2. Merritt (amerikai) 44.43
3. Brown (bahamai) 45.05
110 m gát:
1. Robles (kubai) 12.97
2. Oliver (amerikai) 12.98
3. Noga (lengyel) 13.37
400 m gát (GL-szám):
1. Taylor (amerikai) 48.07
2. Clement (amerikai) 48.20
3. McFarlane (jamaicai) 48.40
1500 m (GL-szám):
1. Keitany (kenyai) 3:32.06
2. Ramzi (bahreini) 3:32.86
3. Ali (bahreini) 3:33.06
3000 m akadály:
1. Koech (kenyai) 8:04.26
2. Mekhissi-Benabbad (francia) 8:08.95
3. Kipyego (kenyai) 8:09.05
5000 m:
1. Bekele (etióp) 12:50.18
2. Kipsiro (ugandai) 12:59.48
3. Masai (kenyai) 13:00.15
Gerely (GL-szám):
1. Thorkildsen (norvég) 90,28
2. Pitkäma:ki (finn) 87,25
3. Järvenpäa: (finn) 86,45
4×100 m váltó:
1. Egyesült Államok 38.01
2. Trinidad és Tobago 38.03
3. Németország 38.95
Távol (GL-szám):
1. el-Szaba (szaudi) 8,35
2. Howe (olasz) 8,06
3. Bayer (német) 7,97

Nők
200 m (GL-szám):
1. Felix (amerikai) 22.37
2. L. Williams (amerikai) 22.68
3. Mothersill (Kajmán-szigeteki) 22.74
100 m gát (GL-szám):
1. Jones (amerikai) 12.56
2. Onyia (spanyol) 12.62
3. McLellan (ausztrál) 12.63
400 m:
1. Richards (amerikai) 49.74
2. Firova (orosz) 50.70
3. N. Williams (jamaicai) 50.78
800 m (GL-szám):
1. Jelimo (kenyai) 1:54.01
2. Jamal (bahreini) 1:57.80
3. Jepkosgei (kenyai) 1:58.26
Magas (GL-szám):
1. Vlasic (horvát) 2,01
2. Csicserova (orosz) 1,98
3. Howard (amerikai) 1,98
Rúd:
1. Iszinbajeva (orosz) 4,88
2. Stuczynski (amerikai) 4,75
3. Pyrek (lengyel) 4,65

Autó-motor

Gyorsasági motoros vb
San Marinói Nagydíj, Misano
125 kcm, 2. időmérő edzés, rajtsorrend:
1. Talmácsi Gábor (magyar, Aprilia) 1:43.729
2. Bradley Smith (brit, Aprilia) +0.191
3. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) +0.605
4. Scott Redding (brit, Aprilia) +0.669
5. Simone Corsi (olasz, Aprilia) +0.721
6. Mike Di Meglio (francia, Derbi) +0.814

MotoGP, rajtsorrend:
1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 1:33.378
2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +0.510
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) +0.586

250 kcm, rajtsorrend:
1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 1:38.047
2. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) +0.077
3. Aleix Espargaro (spanyol, Aprilia) +0.766
…25. Tóth Imre (Aprilia) +5.794
26. Györfi Alen (Honda) 1:46.446
A szabadkártyával induló Györfi a 107 százalékos szabály alapján csak akkor versenyezhet, ha a szervezők ehhez hozzájárulnak. A magyar motoros ugyanis Barbera idejétől több mint 7 százalékkal maradt el.

Rali-vb

Új-Zéland-rali
Az állás 13 gyorsasági után:
1. Latvala, Anttila (finn, Ford Focus WRC) 2:57:29.0 ó
2. Hirvonen, Lehtinen (finn, Ford Focus WRC) 2:57:38.3
3. Loeb, Elena (francia, monacói, Citroen C4 WRC) 2:57:42.3

Ózd-rali
Az állás 9 gyorsasági szakasz után:
1. Spitzmüller, Kazár (Mitsubishi Lancer WRC) 38:14.8
2. Turán, Benics (Peugeot 307 WRC) 38:31.9
3. Herczig, Csökő (Subaru Impreza WRC) 39:00.7

Kerékpár

Vuelta
1. szakasz, csapatidőfutam, 7,7 km:
1. Liquigas 8:21
2. Euskaltel-Euskadi +8.0
3. Caisse d,Epargne +9.0

Kosárlabda

Női Eb-selejtező
C csoport, 5. forduló:
Magyarország-Szlovákia 85-76
Franciaország-Horvátország 75-50
Az állás:
1. Franciaország 10 pont/5 mérkőzés, 2. Magyarország 8/5, 3. Szlovákia 7/5, 4. Horvátország 6/5, 5. Románia 5/4

Labdarúgás

Soproni Liga, 6. forduló:
Újpest FC-Kecskeméti TE 4-3
Haladás-Vasas 1-0
Nyíregyháza-REAC 4-0
Fehérvár-Kaposvár 1-1
Paksi FC-Diósgyőr 1-1
Pénteki mérkőzés:
ZTE FC-MTK Budapest 3-1

Európai szuperkupa:
Zenit (orosz)-Manchester United (angol) 2-1

Zirjanov (balra) és Scholes párharca (MTI)

Zirjanov (balra) és Scholes párharca (MTI)

Bundesliga, 3. forduló:
Schalke-Bochum 1-0
Wolfsburg-Frankfurt 2-2
Mönchengladbach-Bremen 3-2
Leverkusen-Hoffenheim 5-2
Cottbus-Dortmund 0-1
Bielefeld-Hamburg 2-4
Pénteki mérkőzés:
Karlsruhe-Köln 0-2

Eredivisie, 1. forduló:
Utrecht-PSV Eindhoven 1-5
Roda-Twente 1-1
Willem II-Ajax 2-1
Pénteki mérkőzés:
Vitesse Arnhem-Groningen 0-4

Premier League, 3. forduló:
Arsenal-Newcastle United 3-0
Bolton-West Bromwich 0-0
Everton-Portsmouth 0-3
Hull City-Wigan 0-5
Middlesbrough-Stoke City 2-1
West Ham-Blackburn 4-1

Primera División, 1. forduló:
Espanyol-Real Valladolid 1-0
Valencia-Mallorca 3-0

Serie A, 1. forduló:
Udinese-Palermo 3-1
Sampdoria-Inter 1-1

Ligue 1, 4. forduló:
Nancy-Le Havre 2-1
Caen-Paris SG 0-1
Lorient-Auxerre 0-2
Nantes-Le Mans 1-4
Grenoble-Monaco 1-0
Nice-Valenciennes 2-0

NB II, 4. forduló
Keleti csoport:
Jászberény-Szolnok 4-1
Békéscsaba – Vác-Újbuda 2-1
Tököl-Cegléd 0-1
Vecsés-MTK Budapest II. 6-0
DVSC-DEAC – Baktalórántháza 0-0
Nyugati csoport:
Felcsút – Integrál-DAC 0-0
Százhalombatta-Kozármisleny 3-1
Dunaújváros-Baja 2-0
Győri ETO II.-Ajka 6-2
Lombard FC Pápa-ZTE FC II. 3-0
PMFC-Budaörs 2-1

Tenisz

US Open, Flushing Meadows
Férfiak, 2. forduló:
Federer (svájci, 2.)-Alves (brazil) 6:3, 7:5, 6:4
Djokovics (szerb, 3.)-Kendrick (amerikai) 7:6, 6:4, 6:4
Davigyenko (orosz, 5.)-Calleri (argentin) 6:4, 6:4, 7:6
Roddick (amerikai, 8.)-Gulbis (lett) 3:6, 7:5, 6:2, 7:5
Gonzalez (chilei, 11.)-Reynolds (amerikai) 7:6 (8-6), 6:4, 6:4
Verdasco (spanyol, 13.)-Machado (portugál) 6:7, 7:6, 6:4, 6:7, 6:0
Robredo (spanyol, 15.)-Szafin (orosz) 4:6, 7:6, 6:4, 6:0
Almagro (spanyol, 18.)-Warburg (amerikai) 6:3, 6:4, 6:4
Tsonga (francia, 19.)-Moya (spanyol) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Andrejev (orosz, 23.)-Chardy (francia) 7:6, 6:4, 6:3
Turszunov (orosz, 26.)-Hanescu (román) 6:7, 6:3, 6:4, 6:2
Stepanek (cseh, 28.)-Guccione (ausztrál) 6:4, 6:4, 6:7, 6:2
Cilic (horvát, 30.)-Ginepri (amerikai) 6:4, 2:6, 6:2, 7:5
Seppi (olasz, 31.):Garcia:Lopez (spanyol) 6:2, 4:6, 6:2, 6:2
Müller (luxemburgi)-Haas (német) 2:6, 2:6, 7:6 , 6:3, 6:3
Nieminen (finn)-Minar (cseh) 6:7 (2-7), 3:6, 6:4, 6:3, 6:2

Nők, 3. forduló:
Jankovics (szerb, 2.)-Cseng (kínai) 7:5, 7:5
Srebotnik (szlovén, 28.)-Kuznyecova (orosz, 3.) 6:3, 6:7, 6:3
Gyementyjeva (orosz, 5.)-Keothavong (brit) 6:3, 6:4
Bartoli (francia, 12.)-Davenport (amerikai, 23.) 6:1, 7:6
Wozniacki (dán, 21.)-V. Azarenka (fehérorosz, 14.) 6:4, 6:4
Schnyder (svájci, 15.)-Rybarikova (szlovák) 7:6, 6:4
Bammer (osztrák, 29.)-Perebiynis (ukrán) 6:3, 6:0
Li Na (kínai)-Makarova (orosz) 6:1, 4:6, 6:2

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.