Nyert a Chelsea, javított a Manchester City

A Chelsea a portugál Deco góljával 1-0-ra nyert a Wigan Athletic otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában. A londoniak játéka ugyanakkor csalódást keltett.

Bár már a 4. percben előnybe került – Deco 18 méteres szabadrúgásból lőtt a felső sarokba -, a Portsmouth elleni debütáló bajnokin parádésan játszó Chelsea nem tudta rákényszeríteni akaratát a hazai csapatra

Sőt, a kapura lövéseket 6-2-re “megnyerő” Athletic szinte a teljes hátralévő időben térfelére szorította nevesebb riválisát.

Deco remek mozdulattal csavart a hálóba - de a Chelsea-től több nem tellett (AP)

Deco remekül csavart a hálóba – de a Chelsea-től több nem tellett (AP)

A házigazdák részéről Palacios és Zaki is nagy helyzetet puskázott el az első félidőben, de a rátermett Cech az utolsó pillanatokban is megmentette csapatát a góltól, amikor a ziccerbe kerülő Kapo helyzeténél hárított a 88. percben.

A Manchester City hazai környezetben könnyedén nyert a 38. perctől tíz emberrel játszó West Ham United ellen. Noble kiállítása után Sturridge szerzete meg a vezetést, míg Elano duplájával állította be a végeredményt.

Premier League, 2. forduló:

Wigan Athletic-Chelsea 0-1 (0-1)
JJB Stadium, 18 139 néző. Vezette: Wiley
Gól: Deco (4.)
Wigan: Pollitt – Melchiot (H. Camara, 85.), Bramble, Boyce – Figueroa, Koumas (De Ridder, 46.), Cattermole, Palacios (Kapo, 80.), Valencia – Heskey, Zaki.
Chelsea: Cech – Bosingwa, Terry, Carvalho, A. Cole (Bridge, 83.) – Lampard, Essien, Deco, Ballack, J. Cole (kalou, 58.) – Anelka (Malouda, 89.).

Manchester City-West Ham 3-0 (0-0)
Gól: Sturridge (65.), Elano (70., 76.)
Kiállítva: Noble (38., West Ham)

Az élcsoport:
1. Chelsea 6 pont (5-0), 2. Liverpool 6 (3-1), 3. Blackburn 4 (4-3), 4. Hull City 4 (3-2), 5. Newcastle 4 (2-1), 6. Aston Villa 3 (6-5), 7. Manchester City 3 (5-4), …16. Manchester United 1 (1-1, 1 mérkőzés), 17. Tottenham 0 (2-4)