Élet-Stílus

Pénteki sporteredmények

admin
admin

2008. 07. 18. 20:30

A Forma-1-es Német Nagydíj pénteki első és második szabadedzésén a McLaren-Mercedes brit pilótája, Lewis Hamilton volt a leggyorsabb.

Atlétika

Golden League, Párizs
Férfiak
100 m (Golden League-szám):
1. Marc Burns (trinidadi) 10.14
2. Martial Mbandjock (francia 10.17
3. Mark Jelks (amerikai) 10.26

400 m (GL):
1. Jeremy Wariner (amerikai) 43.86
2. LaShawn Merritt (amerikai) 44.35
3. Chris Brown (bahamai) 44.76

400 m gát (GL):
1. Kerron Clement (amerikai) 48.33
2. Danny McFarlane (jamaicai) 48.71
3. Angelo Taylor (amerikai) 48.91

1500 m (GL):
1. Augustine Kiprono Choge (kenyai) 3:32.40
2. Asbel Kiprop (kenyai) 3:32.78
3. Belal Manszúr Ali (bahreini) 3:33.12

3000 m:
1. Edwin Cheruiyot Soi (kenyai) 7:36.71
2. Joseph Ebuya (kenyai) 7:36.84
3. Abraham Chebii (kenyai) 7:37.51

110 m gát:
1. Dayron Robles (kubai) 12.88
2. Terrence Trammell (amerikai) 13.19
3. Antwon Hicks (amerikai) 13.27

Gerely (GL):
1. Vadims Vasilevskis (lett) 85,61 m
2. Jarrod Bannister (ausztrál) 84,76
3. Esko Mikkola (finn) 78,94

Távol (GL):
1. Irving Saladino (panamai) 8,31 m
2. Husszein Taher Al-Szabi (szaúd-arábiai) 8,25
3. Mohamed Szalman Al-Kuvalidi (szaúd-arábiai) 8,09

Rúd:
1. Steven Hooker (ausztrál) 5,70 m
2. Alexander Straub (német) 5,70
3. Jérome Clavier (francia) 5,60

Nők
200 m (GL):
1. Sanya Richards (amerikai) 22.56
2. Carmelita Jeter (amerikai) 22.58
3. Muna Lee (amerikai) 22.59

800 m (GL):
1. Pamela Jelimo (kenyai) 1:54.97
2. Lucia Klocová (szlovák) 1:58.51
3. Janeth Jepkosgei (kenyai) 1:58.52

1500 m:
1. Marjam Juszuf Dzsamal (bahreini) 3:59.99
2. Shannon Rowbury (amerikai) 4:00.33
3. Daniela Jordanova (bolgár) 4:02.40

5000 m:
1. Lucy Kabuu Wangui (kenyai) 14:38.47
2. Priscah Jepleting Cherono (kenyai) 14:58.96
3. Sylvia Jebiwott Kibet (kenyai) 15:09.23

100 m gát (GL):
1. Delloreen Ennis-London (jamaicai) 12.66
2. Joanna Hayes (amerikai) 12.76
3. Dawn Harper (amerikai) 12.79

Magas (GL):
1. Blanka Vlasic (horvát) 2,01 m
2. Ariane Friedrich (német) 1,97
3. Tia Hellebaut (belga) 1,97

Forma-1

Német Nagydíj, 1. szabadedzés:
1. Lewis Hamilton (McLaren) 1:15.537
2. Heikki Kovalainen (McLaren) 1:15.666
3. Felipe Massa (Ferrari) 1:15.796
4. Fernando Alonso (Renault) 1:16.163
5. Kimi Räikkönen (Ferrari) 1:16.327
6. Nico Rosberg (Williams) 1:16.606
7. Sebastian Vettel (Toro Rosso) 1:16.618
8. Nick Heidfeld (BMW Sauber) 1:16.719
9. Kazuki Nakadzsima (Williams) 1:16.821
10. Nelson Piquet Jr. (Renault) 1:17.063
11. David Coulthard (Red Bull) 1:17.108
12. Jenson Button (Honda) 1:17.131
13. Timo Glock (Toyota) 1:17.185
14. Mark Webber (Red Bull) 1:17.268
15. Giancarlo Fisichella (Force India) 1:17.471
16. Rubens Barrichello (Honda) 1:17.500
17. Jarno Trulli (Toyota) 1:17.556
18. Adrian Sutil (Force India( 1:17.784
19. Robert Kubica (BMW Sauber) 1:18.779
20. Sebastien Bourdais (Toro Rosso) 1:21.506

2. szabadedzés:
1. Lewis Hamilton (McLaren) 1:15.025
2. Felipe Massa (Ferrari) 1:15.722
3. Kimi Räikkönen (Ferrari) 1:15.760
4. Heikki Kovalainen (McLaren) 1:15.990
5. Mark Webber (Red Bull) 1:16.017
6. Fernando Alonso (Renault) 1:16.230
7. Nico Rosberg (Williams) 1:16.355
8. Robert Kubica (BMW Sauber) 1:16.363
9. Nick Heidfeld (BMW Sauber) 1:16.377
10. David Coulthard (Red Bull) 1:16.378
11. Sebastian Vettel (Toro Rosso) 1:16.422
12. Jarno Trulli (Toyota) 1:16.530
13. Jenson Button (Honda) 1:16.542
14. Rubens Barrichello (Honda) 1:16.677
15. Nelson Piquet Jr. (Renault) 1:16.734
16. Timo Glock (Toyota) 1:16.781
17. Kazuki Nakadzsima (Williams) 1:16.829
18. Sebastien Bourdais (Toro Rosso) 1:16.860
19. Adrian Sutil (Force India) 1:17.008
20. Giancarlo Fisichella (Force India) 1:17.047

Kerékpár

Tour de France
13. szakasz, Narbonne-Nimes, 182 km:
1. Mark Cavendish (brit, Columbia) 4:25:42 ó
2. Robbie McEwen (ausztrál, Silence-Lotto) azonos idővel
3. Romain Feillu (francia, Agritubel) a. i.

Az összetettben (sárga trikó):
1. Cadel Evans (ausztrál, Lotto) 54:48:47 ó
2. Frank Schleck (luxemburgi, CSC) 1 mp hátrány
3. Christian Vandevelde (amerikai, Garmin-Chipotle) 38 mp h.

Kézilabda

Női felkészülési mérkőzés:
Magyarország-Románia 28-28

Szávay Ágnes drámai csatában nyert (MTI)

Szávay Ágnes drámai csatában nyert (MTI)


Öttusa

Eb, férfiak, egyéni:
1. Andrej Mojszejev (orosz) 5536 pont
2. Ilja Frolov (orosz) 5536
3. Kasza Róbert 5508

9. Tibolya Péter 5388
11. Marosi Ádám 5380

Csapat:
1. Oroszország 16324 pont
2. Magyarország 16276
3. Csehország 16088

Tenisz

Davis Kupa, Euroafrikai Zóna II. csoport:
Görögország-Magyarország 0-2
Konsztantinosz-Kiss 1:6, 3:6, 0:6
Kapogiannisz-Bardóczky 2:6, 2:6, 4:6

Umag, férfi torna, negyeddöntő:
Fognini (olasz, 7.)-Moya (spanyol, 3.) 6:4, 6:3
Gonzalez (argentin)-Karanusic (horvát) 2:6, 6:3, 7:6
Verdasco (spanyol, 1.)-Zverev (német) 7:5, 7:5
Andrejev (orosz, 4.)-Canas (argentin, 6.) 7:5, 6:4

Kitzbühel, férfi torna, nyolcaddöntő:
Schüttler (német, 2.)-Hernych (cseh) 2:6, 6:4, 7:5
Devilder (francia)-Peya (osztrák) 6:4, 6:4
del Potro (argentin, 4.)-Roitman (argentin) 6:2, 6:4

Negyeddöntő:
Starace (olasz, 4.)-Schwank (argentin, 5.) 6:1, 6:2
Melzer (osztrák, 6.)-Schüttler 2:6, 7:5, 7:5
Del Potro (argentin)-Devilder (francia) 6:2, 6:3
Hanescu (román)-Dabul (argentin) 6:3, 6:4

Amersfoort, férfi torna, nyolcaddöntő:
Gicquel (francia, 1.)-Gabasvili (orosz) 6:4, 6:1
Montanes (spanyol, 5.)-Acasuso (argentin, 2.) 6:0, 6:2
Darcis (belga, 3.)-Ch. Rochus (belga) 7:5, 6:3
Hernandez (spanyol)-Granollers (spanyol, 4.) 7:5, 6:2

Bad Gastein, női torna, nyolcaddöntő:
Szávay (1.)-Klaffner (osztrák) 3:6, 7:6, 7:6
Koriceva (ukrán)-Wozniacki (dán, 3.) 6:4, 4:6, 7:6
Parmentier (francia, 4.)-Grönefeld (német) 7:5, 4:6, 6:4
Hradecka (cseh)-Bacsinszky (svájci, 5.) 6:1, 6:4
Benesova (cseh, 7.)-Voskobojeva (orosz) 6:4, 4:6, 6:1
Hladikova (cseh)-Sprem (horvát) 6:3, 1:6, 6:4
Meusburger (osztrák)-Ani (észt) 6:2, 2:6, 6:3

Stanford, női torna, nyolcaddöntő:
Stosur (ausztrál)-Zvonarjova (orosz, 3.) 6:3, 6:2
Schnyder (svájci, 5.)-Klejbanova (orosz) 7:6, 6:4
Bartoli (francia, 6.)-Keothavong (brit) 6:3, 1:6, 7:5
Wozniak (kanadai)-Bammer (osztrák) 6:4, 7:5

Indianapolis, férfi torna, nyolcaddöntő:
Blake (amerikai, 1.)-Jun (dél-koreai) 6:3, 7:5
Querrey (amerikai, 4.)-Spadea (amerikai) 4:6, 6:3, 6:4
Reynolds (amerikai)-Falla (kolumbiai) 6:1, 6:1
Lu (tajvani)-Ram (amerikai) 6:1, 7:6

Vitorlázás

Kékszalag, állás a keszthelyi fordulót követően:
1. Brokernet Uniqa (kormányos: Litkey Farkas)
2. Raffica (kormányos: Király Zsolt)
3. Telebox (kormányos: Gerhard Müller)
4. Principessa (kormányos: Rauschenberger Miklós)

A sorrend és érkezés időpontja:
1. Brokernet-Uniqa (Kormányos: Litkey Farkas) 22:13:40
2. Raffica (kormányos: Király Zsolt) 22:29:22
3. Telebox (kormányos: Gerhard Müller) 22:53:17
4. Principessa (kormányos: Rauschenberger Miklós) 22:53:36

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.