A bronzért játszanak Kásásék (élő)

A lányok után a férfi vízilabda-válogatott is csak a bronzmeccsen érdekelt a spanyolországi Európa-bajnokságon. Kemény Dénes csapata már a csoportkörben megverte – igaz csak egy góllal – a horvátokat.

Malagá, Európa-bajnokság, férfiak, bronzmeccs:
Magyarország-Horvátország 15-14 (3-1, 2-4, 5-5, 3-3, 0-1, 2-0)

38. perc: Vége a meccsnek. A lányokhoz hasonlóan bronzéremmel zárta az Eb-t a férfiválogatott.

37. perc: Góóóól! Varga Dénes pöckölt be egy kipattanót három másodperccel a hosszabbítás vége előtt. Megvan a bronz. (15-14)

37. perc: Bravúrosan védett Nagy Viktor, hiába kaptak emberfórt a horvátok.

37. perc: Madaras nagyon fontos gólt lőtt. (14-14)

36. perc: Nagyon kellett, hogy Madaras elhozta a labdát. Varga Dénes lövése kipattant a kapusról. Nálunk marad.

Térfélcsere, újabb három perc.

33. perc: Első magyar helyzetet Vican fogta. A másik kapunál sajnos elmaradt a védés. (13-14)

32. Következik a hosszabbítás.

Ismét időt kért Kemény Dénes. 20 másodperc maradt a rendes játékidőből.

31. perc: Nagy Viktor bravúrral fogta a szokásos horvát fórt.

30. perc: Biros gyönyörű figura végén egalizált. (13-13)

Emberelőnyben támadhatunk. Kemény Dénes magához hívta a mieinket.

29. perc: A horvátok az utolsó negyedben ötödször támadhattak, és minden egyes alkalommal emberelőnyben. Kásás végleg kipontozódott. (12-13)

27. perc: Kiss Gergő ötméteresből egalizált. (12-12)

27. perc: Előny a horvátoknál. 1-0 óta nem vezetett a világbajnok. (11-12)

Időt kért a horvát kapitány.

26. perc: Boskovicnak elképesztő a keze. (11-11)

26. perc: Biros emberelőnyból esélyt sem hagyott a horvát kapusnak. (11-10)

25. perc: A horvátoké az első támadás lehetősége.

Következhet az utolsó nyolc perc.

23. perc: Barac elképesztő nagy góljával ismét egyenlő az állás. (10-10)

23. perc: Hosnyánszky parádésan játszik. Harmadik gólját szerezte Vican kapus feje fölött. (10-9)

23. perc: Potyognak a gólok. Sajnos a negyed végén megint a magyarok kapujába. Vrdoljak ötméteresből egyenlített. (9-9)

22. perc: Hinic remek labdát kapott centerben, és Kásással a hátán gyönyörű gólt lőtt. Igaz levitte a labdát a víz alá, de a játékvezető nem vette észre. (9-8)

21. perc: A mindössze 19 éves Sukno találatával már csak kettő. (9-7)

20. perc: Dénes bátyja, Dániel adott remek labdát Hosnyánszkynak. Újból hárommal megyünk. (9-6)

19. perc: Megint Varga Dénes eszmélt a leggyorsabban egy elpuskázott horvát támadást követően. A kapus előtt ismét magabiztos volt a fiatalabbik Varga-fivér. (8-6)

18. perc: Büntetőből szépítettek a horvátok. (7-6)

18. perc: Varga Dénes megúszott, lefordult a védőjéről, majd pimaszul ellőtt a kapus mellett. Gyönyörűszép mozdulat volt. (7-5)

17. perc: Kis Gábor másodszor lő szabaddobásból gólt. (6-5)

17. perc:
A horvátok támadhatnak először a harmadik negyedben – kivédekezték Kásásék.

Még nem dőlt el semmi. A Kemény-csapat háromgólos előnyt adott ki a kezéből, de nincs veszve a bronzmeccs. A szünetben a kapitány remélhetőleg felrázza a fiúkat.

15. perc: Boskovic jó hat méterről hatalmas gólt szerzett. A sérült Szécsi helyett védő Nagy Viktornak esélye sem volt. (5-5)

14. perc: A horvátok kijjebb tolták a védekezésüket, a bírók sem fújják már olyan sűrűn a kiállításokat. Jó lenne megtörni a pillanatnyi magyar gólcsendet.

13. perc:
Madaras ziccert hiányzott fórban, a horvátok pedig megúsztak, és már csak egy gól az előny. (5-4)

12. perc: Nem figyeltek a mieink, Kunac lőtte ki pontosan a bal felsőt. (5-3)

11. perc: Kis Gábor dobott 5 méterről szédületesen nagy gólt. Ismét hárommal megyünk. (5-2)

11. perc: A horvátok Jokovic góljával kapaszkodnak. (4-2)

10. perc: Hosnyánszky büntetőből volt eredményes. 10 találatnál jár. (4-1)

9. perc: A második ráúszásnál is mi hoztuk el a labdát.

Vége az első negyednek.

8. perc: Varga Dénes a dudaszóval kétgólosra növelte az előnyt. (3-1)

8. perc: Az utolsó percben az újságírók szavazatai alapján a torna legjobbjának választott Biros Péter bombázott a kapuba. (2-1)

5. perc: Kimaradt helyzetek mindkét oldalon, pedig bőven akad kiállítás.

2. perc: Varga Tamás egy szép figura után közelről vette be a horvátok kapuját. (1-1)

1. perc: A mieink hozták el a ráúszásnál a labdát, de a helyzet kimaradt, a horvátok pedig kihasználták első emberelőnyüket. (0-1)