Döntetlen a svédek ellen az Eb-n

A magyar férfi kézilabda-válogatott óriási csatában 27-27-es döntetlent játszott a svéd csapattal a norvégiai Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában.

Mivel sem a magyar, sem pedig a korábban egyeduralkodó svédek sem jutottak még olimpiai selejtezőt érő pozícióba, ezért mindkét csapat számára óriási téttel bírt a mérkőzés.

Ilyés duplájának és Fazekas védéseinek köszönhetően 4-1-es rohammal indítottak a magyarok, aztán lassan magukhoz tértek a skandinávok, és egyenlítettek. A Skaliczki-csapatból Iváncsik Tamás és Gergő, a túloldalon pedig Ahlm és Andersson lőtte a gólokat. Szép, ötletes találatokkal sikerült 12-9-re ellépni.

Gál kiállítása alatt Fazekas két ziccert fogott, és a svédek nem tudtak felzárkózni, így a 26. percben, 15-12-nél időt kértek. A szünet előtti szakaszban a svédek felpörgették az iramot, ám a magyar kapus ismét több svéd lövést hatástalanított.

A fordulást követően Doder révén szoros lett a csata (17-16), az egyenlítés a 39. percben jött össze (20-20). A beállós Ahlm szenzációsan játszott, mindig üresen volt, és ha labdát kapott nem hibázott. A 41. percben fordított a skandináv alakulat, majd 20-22-nél Skaliczki László szövetségi kapitány időt kért.

Harcosan játszott mind a két csapat (MTI/EPA)

A magyarok sorozatban hét gólt kaptak, és hét percig nem találtak be a skandinávok kapujába. A kritikus szakasz után Fazekast Puljezevics váltotta, míg Iváncsik Gergő triplázott – igaz, kihagyott közben egy büntetőt is. A rivális őrizte sovány előnyét, majd a kezdősor visszatért pihenőjéből a végjátékra.

Mocsai hétméteresével egyenlítettünk, ezután a kapusok brillíroztak, majd Zubai talált be (27-26). A svédek a kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a pályára, és a szélső Lennartsson 6 másodperccel a vége előtt egalizált.

Ilyés Ferenc svéd szendvicsben  (MTI/EPA)

Ilyés Ferenc svéd “szendvicsben” (MTI/EPA)

“Hullámzott a mérkőzés, voltunk olyan helyzetben, hogy reménytelennek tűnt a pontszerzés, a végén pedig mi vezettünk, és nem bírtunk a svédekkel az utolsó támadásban. Szerdán hatalmas és fontos csata vár ránk. Döntő lesz a frissesség és a hit. A kulcsemberek most nem pörögtek igazán. Az majd később dől el, hogy mit ér az egy pont” – értékelt a találkozó után Skaliczki László szövetségi kapitány.

A magyaroknak nyerni kell a pont nélküli izlandiak ellen, hogy komoly esélyük legyen az olimpiai selejtező kiharcolására.

Európa-bajnokság, középdöntő, 1. forduló:
II. csoport (Trondheim):
Magyarország-Svédország 27-27 (16-14)
Gól: Iváncsik G. 8, Ilyés 5, Laluska, Nagy L. 3-3, Császár, Mocsai, Iváncsik T. 2-2, Gál, Zubai 1-1, ill. Ahlm 8, Andersson 5, Lennartsson, Doder 4-4, Boquist 3, Lundström, Petersson, Carlen 1-1.

Németország-Izland 35-27 (17-12)
Franciaország-Spanyolország 28-27 (15-15)