US Open: Nadal búcsúzott

A nőknél kialakult az elődöntők párosítása az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A férfiak versenyében ketten már megváltották a helyüket a legjobb négy között – meglepetésre Nadal búcsúzott.

Keserű szavak

„Juzsnyij hihetetlenül jól játszott, főleg a negyedik szettben remekelt. Tudom, nagy lehetőséget szalasztottam el” – fogalmazott Nadal.

A női mérkőzések papírforma eredményt hoztak: a francia Mauresmo, a belga Henin-Hardenne, valamint az orosz Sarapova is bejutott az elődöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon. Valamennyien könnyedén, játszmavesztés nélkül jutottak túl az újabb akadályon – közülük a legnehezebb dolga egyébként a harmadikként rangsorolt Sarapovának volt, aki mindkét szettet a rövidítés során nyerte meg a francia Golovin ellenében. Az elődöntőben Henin-Hardenne a szerb Jankoviccsal találkozik, míg Sarapova Mauresmóval csap össze.

A férfiaknál a negyeddöntőben búcsúzott a második helyen kiemelt Rafael Nadal: a spanyol teniszező négy szettben, 6:3, 5:7, 7:6, 6:1-re kapott ki az orosz Juzsnyijtól. Az orosz mellett az amerikai Roddick is elődöntős, miután három szettben búcsúztatta az ausztrál Hewittot. Az időjárás miatt felforgatott programnak köszönhetően szerdán nyolcaddöntőket is játszottak, ezeken meglepetés nem történt: a világelső svájci Federer mellett az amerikai Blake, az orosz Davigyenko és a német Haas jutott tovább.