Görög-spanyol döntő a kosár vébén

Az Európa-bajnok görög válogatott izgalmas csatában, meglepetésre legyőzte az Egyesült Államok csapatát a Japánban zajló férfi kosárlabda-világbajnokság első elődöntőjében. A másik mérkőzést a spanyolok nyerték az olimpiai bajnok argentinokkal szemben.

Jól kezdett az amerikai válogatott, és elsősorban Carmelo Anthony, Dwayne Wade és Dwight Howard révén előnnyel fejezték be az első negyedet. A második 10 percben nagyon felpörögtek a görögök, és pillanatokkal a félidőt jelző dudaszó előtt át is vették a vezetést, amit a meccs végéig ki sem adtak a kezükből.

A második játékrész ott folytatódott, ahol a csapatok percekkel korábban abbahagyták: nagyon fegyelmezetten, ember ellen védekeztek az Európa-bajnokok és ezzel nem igazán tudtak mit kezdeni az NBA-sztárok. A hajrában még egyszer felkapaszkodtak négy pontra Wade-ék, ám Vasilis Spanoulis hármasa két perccel a mérkőzés vége előtt eldöntötte, hogy a görög csapat története során először játszhat világbajnoki döntőt.

A spanyol válogatott minimális különbséggel, 75-74-re legyőzte az olimpiai bajnok argentin csapatot a második elődöntőben.

Eredmény, elődöntő:
Görögország-Egyesült Államok 101-95 (14-20, 31-21, 32-24, 24-30)
Spanyolország-Argentína 75-74 (15-21, 25-17, 20-18, 15-18)

A további program
Szombat: Franciaország-Törökország az 5. helyért (9:30 óra) és
Egyesült Államok-Argentína a 3. helyért (12:30 óra)
Vasárnap: Németország-Litvánia a 7. helyért (9:30 óra) és Görögország-Spanyolország döntő (12:30 óra)