Belföld

Olaszország-Mexikó: 1-1 (mindkét csapat továbbjutott)

Mexikó bírói támogatással is csak döntetlenre végzett az olaszokkal, a meccs végén viszont mindkét csapat barátságosan tologatta a labdát, miután kiderült: a horvátok kikaptak, és az olaszok és a mexikóiak egyaránt továbbléphetnek.

Kezdődik a mérkőzés

2. perc:

Arellano kap sárgalapot a mexikói csapatban, miután elütötte Panuccit a balszélen.

4. perc:

Arellano beadását fejelik ki az olasz védők.

5. perc:

Blancót rúgja le Cannavaro, sárgalapot kap, így – ha továbbjutnak az olaszok – nem játszhat a következő meccsen.

8. perc:

Inzaghi gyenge lövését fogja Oscar Perez, a mexikói kapus.

9. perc:

Panucci dobja fel magát a mexikói tizenhatoson belül, sárgalapot kap ő is.

13. perc:

Inzaghi lesről lő gólt. A bíró lefújja az akciót. A visszajátszás után kiderül: Inzaghi nem volt lesen! Ez a harmadik gól, amelyet ezen a vébén elvesznek az olaszoktól!

16. perc:

Az olasz Vieri lő messziről, fél méterrel a keresztléc fölé.

17. perc:

A mexikói Torrado lő – nagyon fölé.

19. perc:

Hatalmas ziccert hagynak ki az olaszok! Totti csak Perezzel, a mexikói hálóőrrel szemben áll (9 méterre a kaputól): óriási helyzet, de az olasz sztár elcsavar az üresen tátongó bal sarok mellett. Marad a 0-0!

22. perc:

Vieri lő kapura, a kapáslövést Perez védi.

24. perc:

Totti szabadrúgása süvít el a jobb kapufa mellett. Iszonyatosan nyomnak az olaszok, a mexikóiaknál csak pillanatokig van a labda.

33. perc:

Inzaghit szerelik a mexikói tizenhatoson belül, mielőtt lőhetne az olasz támadó.

Vezetnek a mexikóiak

35. perc:

Mexikói ívelés: Borgetti fejel – a kapu felé hátrálva! – gyönyörű gólt – a mérkőzés eddigi képe alapján teljesen érdemtelenül vezet Mexikó! Ez volt az első valamirevaló helyzetük, miközben az olaszok folyamatosan nyomultak. De ilyen a foci – tudjuk ezt. 1-0, Mexikó javára.

40. perc:

Zambrotta kapáslövése száll mellé. Az olasz becsúszva próbál lőni, de nem pontos a kísérlet…

41. perc:

Vieri kap sárgát.

42. perc:

Blanco teszi vissza szép kényszerítőzés után a labdát Camonának, a mexikói lő – de egy kicsivel mellé.

43. perc:

Totti kap sárgát, szimulálásért.

47. perc:

Zambrotta lő a jobb sarok mellé-fölé.

A bíró lefújja az első félidőt, így marad a mexikói vezetés. Amely hanem is megérdemelt, de nagyon szép gólnak köszönhető. Az olaszoktól persze megint elvettek egy gólt, és ezt a hátrányt nem lesz könnyű behoznia az itáliai csapatnak.

Kezdődik a második félidő

50. perc:

Perez üti el a labdát Inzaghi elől. Óriási helyzet lett volna: ha kicselezi az olasz a kapust, gólt lőhetett volna!

54. perc:

Arellano ad középre Blancóhoz, aki visszateszi – a magát a tizenhatosra becselező – Arellanónak, aki már a kapus mellett is elrúgta a labdát… A gólba tartó lövést Cannavaro rúgja ki!

55. perc:

Zambrotta kap sárgát. Közben Inzaghi helyett Montella áll be az olaszoknál.

57. perc:

Alighogy beállt, máris sárgát kap Montella.

61. perc:

Rodriguez lő tizenkilenc méterről, a labda a jobb kapufa előtt süvít el.

63. perc:

Panucci helyett Coco áll be az olaszokhoz.

64. perc:

Montella ugrik ki a védők közül: a hálóba emel, de a bíró lest ítél. Ezt talán jogosan teszi a bíró, aki Inzaghi esetében egyszer már rosszul döntött.

65. perc:

Blanco lő mellé-fölé.

72. perc:

Perez tolja ki Montella lövését. Montella egyedül vihette rá a labdát, a mexikói kapus hihetetlen reflexszel védett!

76. perc:

Morales és Rodriguez helyett Garcia és Caballero áll be a mexikóiakhoz.

77. perc:

Totti helyett Del Piero áll be.

80. perc:

Borgetti helyett Palencia áll be a mexikóiakhoz.

83. perc:

Del Pieróval szemben szabálytalankodnak. A szabadrúgást 20 méterről Montella hibázza el, majd rögtön ezután ugyanő lő fölé, miután visszatették neki a labdát.

Egyenlít Olaszország!

85. perc:

Del Piero gólt lő: Olaszország egyenlít. Del Piero három méterről fejel, miután berobban az ötösre.

Az utolsó percekben a mexikóiak tologatták a kapujuk előtt a labdát. Az addig oly agilis olaszok nem támadták őket, miután mindkét csapatnak kiválóan megfelelt a döntetlen. A horvátok ugyanis kikaptak az ecuadoriaktól, így Olaszország négy, Mexikó hét pontjával léphet tovább, a 3-3 pontos horvátok és ecuadoriak pedig kiestek.