Az idei első tartós hőhullám még csak most kapcsol igazán turbófokozatra. A következő napokban tovább emelkedik a hőmérséklet, helyenként a 40–41 Celsius-fokot is meghaladhatja a csúcsérték – közölte a HungaroMet.
A hőhullám várhatóan június utolsó napjaiban fog tetőzni, ekkor harmadfokú hőségriasztás lesz érvényben az egész országban, amelyhez a legtöbb megyében piros fokozatú figyelmeztetés is társul.
Enyhülés csak július első napjaiban várható, ekkor mintegy 10 fokkal hűvösebb légtömeg érkezhet a Kárpát-medencébe. Ezzel együtt a záporok és zivatarok kialakulásának valószínűsége is növekszik majd.
További információk a hőhullámmal kapcsolatban alábbi cikkeinkben olvashatók:
